alexa 80488D11A701-HK7B | Lotus | Cat's Eye | Girard-Perregaux | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Girard-Perregaux Cat's Eye Lotus (Ref. 80488D11A701-HK7B)

Çiçekler, duygular, semboller... Girard-Perregaux’nun Cat’s Eye Lotus modeli, doğanın en güzel yaratımlarından birini gece ve gündüz göstergesi olarak bileklere taşıyor.

80488d11a701-hk7b-girard-perregaux-cat-s-eye-lotus-1.jpg

Dünya gündemini meşgul eden bunca kötü olay yaşanmaya devam ederken henüz nefes almaktan vazgeçmeyen her insan gibi, kendimizi mevsimlere kaptırıyor, güneşin, yağmurun, gündüzün ve gecenin tadını çıkarmaya devam ediyoruz. Bahar kapımızı çalarken, içimizi kıpır kıpır eden bazı detaylar var; açan çiçekler mesela!

80488d11a701-hk7b-girard-perregaux-cat-s-eye-lotus-7.jpg

Hazır çiçek açma zamanı başlamışken, “incelemesini çok da iyi zamana denk getirdim” dediğim bir modelden bahsetmek istiyorum; Girard-Perregaux Cat’s Eye Lotus. Markanın tamamıyla kadınlara ayırdığı Cat’s Eye koleksiyonu, mekanik mekanizmalarla zarif şekillerin karakteristik kombinasyonlarını barındırıyor. Saate her baktığınızda, saf estetik ve detaylara gösterilen özene bir kez daha hayran kalıyorsunuz.

80488d11a701-hk7b-girard-perregaux-cat-s-eye-lotus-3.jpg

Girard-Perregaux, Cat’s Eye koleksiyonuna ait modellerin tasarımlarında genellikle çiçeklerden ve sembolizmin gücünden faydalanıyor. İncelemesini yaptığım modelde kullanılan lotus çiçeği, suyun üzerinde, toprağa gereksinim duymadan yaşayan bitkilerden biri. Kirli sularda yetişen bu çiçek, büyüdüğü yerin aksine kirlilikten etkilenmiyor ve yapraklarının yapısı gereği toz tutmuyor. Fiziksel özelliklerinin yanı sıra mitolojide, bazı dinlerde ve meditasyon yöntemlerinde de kendine büyük bir yer edinen lotus, ruhsal uyanışın simgesi olarak kabul ediliyor.

80488d11a701-hk7b-girard-perregaux-cat-s-eye-lotus-9.jpg

Girard-Perregaux’nun bütün bu anlamları simgeleyen modeli Cat’s Eye Lotus, 35.40mm paslanmaz çelik kasayla geliyor. Saatin kasasını 65 adet, toplamda ortalama 0.85 karatlık elmas kesim pırlantalar süslüyor. Cat’s Eye için özel seçilen oval kasa formu, gece/gündüz indikatörü olarak kullanılan lotus ve ay figürlerinin yerleşimi için ideal bir ortam sağlıyor. Zevkle dengelenmiş boyutları, kavisli boynuzları ve yansıma yapmayan safir kristal camıyla saat, bileğin şekline olabilecek en zarif şekilde uyum sağlıyor. Kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

80488d11a701-hk7b-girard-perregaux-cat-s-eye-lotus-2.jpg

Cat’s Eye Lotus’un sedef kadranını Guilloché desen süslüyor. Bu tasarım sayesinde, kadrana her baktığınızda bakışlarınız merkeze doğru kayıyor. Derinlik ve hacim hissi vermek için yükseltilen sedef bölümüyse ufku temsil ediyor. Ufkun orta kısmında, yetenekli bir minyatür boyama sanatçısının el emeği ürünü sedef ve ay bulunuyor.

80488d11a701-hk7b-girard-perregaux-cat-s-eye-lotus-8.jpg

Geceleri yapraklarını kapatan ve gündüzleri açan lotus çiçeği, Girard-Perregaux Cat’s Eye Lotus modelinde de aynı şekilde çalışıyor, gündüzleri açılıyor ve geceleri kapanarak yerini aya bırakıyor. Doğanın özünü yansıtan bu komplikasyon için kullanıcının herhangi bir ek ayarlama yapmasına gerek yok. Çiçek şeklindeki kurma kolundan zamanı ayarladıktan sonra tek yapmanız gereken, saatinize bakarak bu güzelliğin tadını çıkarmak.

80488d11a701-hk7b-girard-perregaux-cat-s-eye-lotus-4.jpg

Girard-Perregaux Cat’s Eye Lotus, markanın kendi üretimi otomatik mekanizma GP03300 ile çalışıyor ve tam kurulumda minimum 46 saatlik güç rezervi sağlıyor.

80488d11a701-hk7b-girard-perregaux-cat-s-eye-lotus-5.jpg

Model, saten görünümlü gümüş-gri dana derisi kayış ve paslanmaz çelik tokayla tamamlanıyor.

80488d11a701-hk7b-girard-perregaux-cat-s-eye-lotus-6.jpg
Benzer İncelemeler