alexa Dubai Watch Week 2021 Yenilikleri | Eternity Editions | Girard-Perregaux
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Girard-Perregaux Eternity Editions

Girard-Perregaux, 230. yıl dönümünü geleneksel lüks saatçiliğe adanmış üç yeni koleksiyon ile taçlandırıyor.

girard-perregaux-eternity-editions-1.jpg

Cat’s Eye Eternity Edition

Yenilikler arasında yer alan Cat’s Eye, köklü markanın ürün grubuna 2004 yılında eklenen ve aynı sene Grand Prix d’Horlogerie de Genève (GPHG) yarışmasında Ladies Watch ödülünü alan, görece genç bir model ailesi.

girard-perregaux-cat-s-eye-eternity-editions-1.jpg

Yeni tanıtılan Cat’s Eye Eternity Edition (Reference: 80484D11A432), toplamda 62 adet parlak kesim elmas (-0.85 ct) ile süslenmiş bezel ile donatılmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. 35.4mm x 30.4mm x 9.10mm boyutlarında tasarlanan zarif kasa, 30 metreye kadar su geçirmiyor.

girard-perregaux-cat-s-eye-eternity-editions-2.jpg

Cat’s Eye Eternity Edition, Guilloché tekniği ile uygulanmış güneş ışını desenli, mavi emaye kadrana ev sahipliği yapıyor. Rodyum kaplamalı ince markörlerin ve yaprak formlu kolların yer aldığı kadranın saat 3 hizasında ise tarih penceresi bulunuyor.

girard-perregaux-cat-s-eye-eternity-editions-3.jpg

Yeni modele 46 saat güç rezervli, GP03300-1739 otomatik mekanizma hayat veriyor.

girard-perregaux-cat-s-eye-eternity-editions-4.jpg

88 adet ile limitli modele, çelik katlanır toka ile bileğe sabitlenen lacivert timsah derisi kayış eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı CHF 15,700.

girard-perregaux-cat-s-eye-eternity-editions-5.jpg

Laureato Eternity Editions

Eternity temalı koleksiyonda iki adet Laureato da yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda görkemli geri dönüşünün ardından Sport-Chic temalı modeller arasında güçlü bir alternatif haline gelen koleksiyon, iki adet limitli üretim referans ile genişliyor.

girard-perregaux-laureato-eternity-editions-10.jpg girard-perregaux-laureato-eternity-editions-12.jpg

girard-perregaux-laureato-eternity-editions-1.jpg girard-perregaux-laureato-eternity-editions-2.jpg

Yeni modeller, 42mm çapında ve 10.68mm yüksekliğinde tasarlanmış, güncel Laureato kasası ile geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen kasaların her iki yüzünde de safir kristal camlar görev yapıyor. Sportif kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

girard-perregaux-laureato-eternity-editions-11.jpg

girard-perregaux-laureato-eternity-editions-3.jpg girard-perregaux-laureato-eternity-editions-4.jpg

Modeller birbirlerinden kadran renkleri ile ayrılıyor. Referans: 81010-11-432011A (Mavi Kadran) ve Referans: 81010-11-433011A (Yeşil Kadran). Guilloché tekniği ile uygulanmış güneş ışını desenli zemin üzerinde , uzun saat markörleri ve rodyum kaplama baton tipi kollar yer alıyor. Şık kadranın saat 3 hizasında ise tarih penceresi bulunuyor.

girard-perregaux-laureato-eternity-editions-5.jpg girard-perregaux-laureato-eternity-editions-6.jpg

Yeni modeller gücünü, 54 saatlik güç rezervi sunan, GP01800 otomatik mekanizmadan alıyor.

girard-perregaux-laureato-eternity-editions-7.jpg

Her biri 188 adet ile sınırlı olan modellere, entegre tasarımlı çelik bilezikler eşlik ediyor. Modeller için belirlen liste fiyatı ise CHF 13.460.

girard-perregaux-laureato-eternity-editions-8.jpg girard-perregaux-laureato-eternity-editions-9.jpg

La Esmeralda Tourbillon “A Secret” Eternity Edition

Yeni modeller arasında son sırayı, marka için büyük önem arz eden tarihi bir modelin günümüz uyarlaması olarak da düşünebileceğimiz La Esmeralda Tourbillon “A Secret” Eternity Edition alıyor. Yeni model, markanın 1889 Paris Dünya Fuarı’nda (Eyfel Kulesi’nin de sergilendiği etkinlik) altın madalya ile ödüllendirilen cep saati “La Esmeralda”dan ilham alıyor. İlerleyen zamanlarda dönemin Meksika başkanı (1830-1915) Porfirio Diaz'a satılan saat, 1970 yılında, başkanın soyundan gelen biri tarafından Girard-Perregaux'ya satılıyor ve markanın müzesinde sergilenmeye başlıyor.

girard-perregaux-la-esmeralda-1.jpg

La Esmeralda Tourbillon “A Secret” Eternity Edition (Referans: 99274-52-000-BA6A), bu özel cep saatine saygı duruşunda bulunan birçok detaya ev sahipliği yapan bir kol saati olarak karşımıza çıkıyor.

girard-perregaux-la-esmeralda-5.jpg

43mm çapında ve 15.10mm yüksekliğinde tasarlanan kasa, 18K pembe altından üretiliyor. Bezel, boynuz ve kenar kısımları yaprak deseniyle işlenen kasanın ön yüzünde safir kristal cam yer alıyor. Kasanın arka yüzünde ise, cep saatlerini andıran, üzeri at motifiyle süslenmiş mavi emaye kaplı masif altın kapağın altına gizlenmiş, safir kristal cam bölmeli kapak bulunuyor.

girard-perregaux-la-esmeralda-2.jpg

Yeni modelin iskelet formundaki kadranı, markanın sembol detaylarından üç büyük köprü formunun aksine, sağ ve sol uçlarda yer alan, elle işlenmiş dört nala koşan at figürüne yer veriyor. Dik yerleştirilmiş Tourbillon ve tulumba detaylarının net bir şekilde görülebildiği kadranın zemini ise, tamamen elle uygulanmış, Guilloché desenine yer veriyor. Zaman, Dauphine tipi kalın kollar vasıtası ile okunuyor.

girard-perregaux-la-esmeralda-tourbillon-a-secret-eternity-editions-1.jpg

Muhteşem model, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber GP09600-1506 mekanizmadan güç alıyor. Tourbillon özellikli otomatik mekanizma, tam kurulumda 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

girard-perregaux-la-esmeralda-3.jpg girard-perregaux-la-esmeralda-4.jpg

El dikişi mavi timsah derisi kayış ve 18K pembe altın katlanır toka ile tamamlanan model için belirlenen liste fiyatı ise 360.300 CHF.

girard-perregaux-la-esmeralda-6.jpg

Benzer İncelemeler