alexa Girard Perregaux | Laureato | 42mm | Green | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Girard-Perregaux Laureato 42mm Green

Girard-Perregaux, sport-chic segmentindeki kült model ailesi Laureato Koleksiyonu’nu yeşil kadranı yeni bir model ile zenginleştiriyor.

girard-perregaux-laureato-42-mm-green-1.jpg

Köklü markanın 1975 senesinde ürün grubuna eklediği Laureato, özellikle geçtiğimiz yıllarda görüdüğü inanılmaz ilgi ile saat dünyasının gündeminden düşmeyen entegre bilezikli lüks spor saat konseptinin özgün alternatifleri arasındaki yerini koruyor. Üç kollu modellerden yüksek komplikasyonlu versiyonlara uzanan model ailesi, bugün yeşil kadranlı yeni bir model ile genişliyor.

girard-perregaux-laureato-42-mm-green-2.jpg

Yeni tanıtılan model için ünlü markanın yeşil kadranla ilk tanışması diyemeyiz zira Laureato Eternity ve Aston Martin modelleri de benzer tonlarda tasarlanmış kadranlara ev sahipliği yapmıştı. Girard-Perregaux Laureato 42mm Green modelini öne çıkaran özellik ise, standart yani limitli üretim olmayan ilk modern yeşil kadranlı Laureato olması oldu. 

girard-perregaux-laureato-42-mm-green-3.jpg

Şık model, koleksiyonda yer alan diğer versiyonlarda olduğu gibi, 42mm çapında ve 10.68mm kalınlığında tasarlanmış kasa ile geliyor. Laureato model ailesinin güncel yüzünü temsil eden sportif kasa, koleksiyonun alametifarikası olan sekizgen bezele de ev sahipliği yapıyor. Mat ağırlıklı yüzey finisajı ile tüm hatlarını ve üstün işçilik kalitesini gözler önünde seren kasaya, GP logolu kurma kolu eşlik ediyor. Ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasa, ait olduğu sport-chic akımından beklendiği şekilde, 100 metre su geçirmezlik sunuyor. 

girard-perregaux-laureato-42-mm-green-4.jpg

Hali hazırda koleksiyonda yer alan mavi, siyah ve gümüş versiyonlarla aynı platformu paylaşan model, bu sefer asil yeşil tonunda tasarlanmış bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Clous de Paris zemin desenli kadranda siyah çerçeveli baton kollar ve indeksler görev yapıyor. Modelin yegane ekstra özelliği olan tarih penceresi saat 3 hizasında yer alıyor. Saat 12 markörünün olması gereken yerde ise aplik GP logosu bulunuyor. Siyah/beyaz kontrastıyla zahmetsizce okunabilen kadran, Super-LumiNOVA dolgulu bileşenleri sayesinde bu özelliğini karanlık ortamlarda da devam ettiriyor. 

girard-perregaux-laureato-42-mm-green-5.jpg

Yeni model gücünü, GP bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber GP01800-2035 mekanizmadan alıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 54 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Markadan beklendiği üzere zevkle dekore edilen mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor. 

girard-perregaux-laureato-42-mm-green-6.jpg

Girard-Perregaux Laureato 42mm Green, koleksiyonun bir diğer imza detayı kabul edilen, üç parçalı metal bilezik ile geliyor. Hem şık hem de sportif tasarımı ile modeli mükemmel tamamlayan çelik bilezik bileğe, GP imzalı katlanır klips ile sabitleniyor.

Benzer İncelemeler