alexa Girard-Perregaux | Laureato | Absolute | Aston Martin | F1 Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Girard-Perregaux Laureato Absolute Chronograph Aston Martin F1 Edition

Girard-Perregaux, marka ortağı ünlü İngiliz otomobil üretici Aston Martin ile birlikte tasarladığı yeni Laureato Absolute Chronograph modelini tanıttı. 

laureato-absolute-chronograph-aston-martin-f1-edition-1.jpg

Geçtiğimiz yıl Aston Martin ile marka ortaklığına başlayan GP, bu birlikteliğin üçüncü modeliyle saat severleri motor sporları tutkunlarını selamlıyor. 2021 sezonunda aktif olarak yarışlarda yer alan iki Aston Martin F1 aracından alınan karbon bileşenlerin de kullanıldığı yeni model, sadece 306 adet ile sınırlı üretiliyor. 306’nın üretim adedi olarak seçilmesi ise, yaklaşan Silverstone Grand Prix’indeki toplam mesafeyi temsil ediyor. 

Markanın sportif lüks kronograf ürün grubu Laureato Absolute Chronograph platformunda üretilen model, 44mm çapında ve 15.15mm yüksekliğinde bir kasa ile geliyor. Şık kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Sportif kasa, titanyum tozu ve iki F1 aracından alınan karbon parçalarının özel bir reçine ile işlem görmesi ile elde edilen ultra-hafif alaşımdan üretiliyor. Kamuflajı andıran dokusuyla dikkat çeken kasalar, 100 metreye kadar su geçirmiyor. 

laureato-absolute-chronograph-aston-martin-f1-edition-3.jpg

Yeni model, yeşil zemin üzerinde AMF1 ile özdeşleşen limon sarısı bileşenlerin görev yaptığı, Tri-Compax kronograf kadrana ev sahipliği yapıyor. Zeminde yer alan çapraz çizgiler markanın 1921’deki amblemine gönderme yapıyor. İskelet kollar Aston Martin otomobillerinde yer alan soğutma kanallarına vurgu yaparken, merkezi saniye kolunun alt kısmındaki detay yine bazı Aston Martin modellerinde kullanılan yan kaplamalardan ilham alıyor. 

laureato-absolute-chronograph-aston-martin-f1-edition-2.jpg

Şık modele, in-house Caliber GP03300 hayat veriyor. Otomatik kronograf mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 46 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

laureato-absolute-chronograph-aston-martin-f1-edition-5.jpg

Modeli bileğe sabitleyen özgün kayış, F1 arabalarından alınan karbon elementleri ile FKM kauçuğunun, yani florokarbon kauçuğunun karışımından üretiliyor. Neopren ve kauçuk elastomerlerden daha pahalı olan FKM kauçuğu, ısıya ve kimyasallara karşı daha fazla dayanım sağlıyor. Saat endüstrisinde bir ilki işaret eden kayışın yüksek teknoloji ürünü bileşimi, geleneksel kauçuk kayışlara kıyasla daha fazla esneklik ve dayanıklılık sunuyor. Kayışa eşlik eden siyah PVD titanyumdan katlanır toka, kayışın uzunluğunu uzatmak veya daraltmak için bir mikro ayar sistemiyle konforlu bir kullanım vadediyor. 

laureato-absolute-chronograph-aston-martin-f1-edition-6.jpg

Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 26,500.

Benzer İncelemeler