alexa Girard-Perregaux | Laureato | Light Fire | Light Shade
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Girard-Perregaux Laureato Absolute Light and Fire & Light and Shade

Girard-Perregaux, Sport-Chic segmentindeki başarılı model ailesi Laureato’nun cesur ve sportif alt grubu Laureato Absolute koleksiyonuna iki yeni model ekliyor. Yeni modeller, için şeffaf metalize safir kristal kasaları ile dikkat çekiyor.

girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-1.jpg

Konseptin yenilikçi, sportif ve cesur yönünü temsil eden Laureato Absolute, 2019 yılından bu yana GP kataloglarını süslemeye devam ediyor. Alternatif materyallerin şık ve iddialı tasarımlarla buluştuğu model ailesi, iki yeni versiyon ile genişliyor. Modellerden biri, Çin Yeni Yılı'nı kutlamak için kırmızı yarı saydam bir kasa ile geliyor.

girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-2.jpg

Safir kasalar ve iskeletleştirilmiş mekanizmalar Laureato ailesi için pek de yeni detaylar değil. 2019'da GP Laureato Skeleton Earth to Sky'ı, 2020'de Laureato Absolute Light modelinde iskeletleştirilmiş bir mekanizma ile safir kasanın kombinasyonunu ve 2021'de Bucherer için mavi temalı bir model ile benzer detayları görmüştük.

girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-3.jpg girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-4.jpg

Yeni modeller, 44mm çapında ve 11.56mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Light & Shade modelinin kasasını oluşturmak için, "Kyropoulos büyütme yöntemi" kullanılarak safir kristalden bir toptan ortaya çıkarılan bir toptan faydalanılıyor. Bu teknik, büyük, yüksek kaliteli silindirik kristaller üretmek için farklı ısıtma noktaları içermesi ile biliniyor. Sekiz hafta sürebilen süreçte, alümina tozu katı bir safir kristal bloğuna dönüştürülüyor, bu daha sonra küçük diskler halinde kesiliyor, işlenerek bezel, orta kasa ve kapak oluşturuluyor. Ardından termal işlemden geçirilip parlatılıyor. Son olarak yüzeye uygulanan metalizasyon işlemi, safire koyu görünümünü veriyor. GP’nin açıklamasına göre, safir kristal camlı kasanın üretimi 170 saat sürüyor.

girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-5.jpg girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-6.jpg

Light & Fire modelinde kullanılan kasanın Çin Yeni Yılı'nı kutlamak için kullandığı kırmızı parıltı, YAG olarak bilinen çok kristalli bir malzemeden kullanılarak elde ediliyor. Safir kristale benzer şekilde yarı saydam, sert ve çizilmeye karşı dayanıklı olan malzeme daha koyu tonlarda da üretilebiliyor.

girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-7.jpg

Laureato Absolute Light'ın önceki modellerinde olduğu gibi, boynuz ve kurma kolu için titanyum kullanılıyor. Model sadece 85 gramlık ağırlığı ile dikkat çekiyor. Siyah PVD ile işlenmiş, aynı zamanda fırçalanmış ve parlatılmış titanyum boynuzlar, mekanizmanın koyu gri tonlarıyla mükemmel uyum sağlıyor. Laureato'nun alamet-i farikası sekizgen çerçevesi, sekizgen kasa arkasını sabitlemek için kasayı boydan boya kat eden sekiz vidayla safir kristalle destekleniyor.

girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-10.jpg 

Yeni modeller gücünü, in-house tasarlanıp üretilen Caliber GP01800-1143 mekanizmadan alıyor. GP 1800 mekanizmanın iskelet versiyonu olan otomatik kalibre tam kurulumda 54 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-8.jpg girard-perregaux-laureato-absolute-light-fire-light-shade-9.jpg

Sportif modellere dokuma efektli ve kırmızı veya siyah dikiş ile süslenmiş siyah kauçuk kayışlar eşlik ediyor. Light and Shade modeli standart koleksiyonda yerini alırken, Light & Fire modeli ise 18 adet ile sınırlı üretiliyor. Modeller için belirlenen liste fiyatı ise her biri için CHF 95,000.

Benzer İncelemeler