alexa 7730-STC-JHDX1 | Jimi Hendrix | Freelancer | Raymond Weil | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Gitar Efsanesi Jimi Hendrix Anısına

Az çok müzikle ilgilenen herkesin adını ezbere bildiği efsane müzisyen Jimi Hendrix ve Woodstock, Raymond Weil’in Freelancer Jimi Hendrix modeliyle anılıyor.

7730-stc-jhdx1-raymond-weil-freelancer-jimi-hendrix-limited-edition-1.jpg

İsviçreli bağımsız saat üreticisi Raymond Weil, efsaneleşmiş müzik festivali Woodstock’un 50’nci yılında, gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden Jimi Hendrix anısına sınırlı sayıda ürettiği Freelancer modeliyle müzikseverlere seslendi.

7730-stc-jhdx1-raymond-weil-freelancer-jimi-hendrix-limited-edition-2.jpg

Jimi Hendrix’ in 1969 yılında Woodstock festivalinde sahne aldığı beyaz Fender Stratocaster gitarından ilham alınarak hazırlanan saatin kadranındaki detaylar oldukça dikkat çekici. Kadrandaki indeksler, gitarın perdelerinden, dairesel çizgilerse gitarın tellerinden esinlenilerek tasarlanmış. Freelancer’ın saniye kolu rengini Jimi Hendrix’in Woodstock’ta giydiği mavi pantolonundan, uç kısmını gitarının şeklinden alıyor. Detaylar o kadar ince düşünülmüş ki Jimi’nin solak oluşu ve gitarı ters tutarak çalışı unutulmamış, neck kısmının duruşu olduğu gibi saniye koluna aktarılmış.

7730-stc-jhdx1-raymond-weil-freelancer-jimi-hendrix-limited-edition-8.jpg

Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition’da (Ref. 7730-STC-JHDX1) gün ve tarih penceresi saat 3, 30 dakika sayacı 12, 12 saat sayacıysa 6 konumunda yer alıyor.

7730-stc-jhdx1-raymond-weil-freelancer-jimi-hendrix-limited-edition-3.jpg

Modelin otomatik kronograf mekanizması tam kurulumda 48 saatlik güç rezervi sağlıyor.

7730-stc-jhdx1-raymond-weil-freelancer-jimi-hendrix-limited-edition-5.jpg

Freelancer Jimi Hendrix, 42mm gri PVD kaplamalı paslanmaz çelik kasayla sunuluyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapakta ‘Authentic Hendrix’ logosu yer alıyor. Kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

7730-stc-jhdx1-raymond-weil-freelancer-jimi-hendrix-limited-edition-4.jpg

Yalnızca 500 adetle limitli olan saat, Jimi Hendrix’in kız kardeşi Janie Hendrix tarafından imzalanmış sertifikanın da içinde bulunduğu mavi-beyaz kutuyla geliyor. İki sene uluslararası garantiye ek olarak bir sene daha garanti süresi verilen saatin fiyatıysa 22.110 TL.

7730-stc-jhdx1-raymond-weil-freelancer-jimi-hendrix-limited-edition-6.jpg 7730-stc-jhdx1-raymond-weil-freelancer-jimi-hendrix-limited-edition-7.jpg

Benzer İncelemeler