alexa Seventies Chronograph Panorama Date | Glashütte Original | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Glashütte Original Seventies Chronograph Panorama Date Blue Dial

Glashütte Original, 70li yıllardan ilham alan TV kasalı özgün model ailesine, lacivert kadranı ile dikkat çeken yeni bir versiyon ekledi.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-1.jpg

Glashütte Original, saat dünyasında daha çok merkezden uzak yerleştirilmiş göstergelere yer veren kadran tasarımları ve ciddi komplikasyon taşıyan mekanizmaları ile tanınıyor. Ancak ünlü markanın ürün grubuna eklediği en yeni koleksiyonlardan olan Seventies Panorama Date/Chronograph Panorama Date konsepti ise, markanın DNA’sını 70li yıllara damgasını vuran TV tarzı kasa ve degrade kadran gibi detaylarla buluşturuyor. Daha önce aralarında canlı sarı rengin de bulunduğu değişik kadran alternatiflerine ev sahipliği yapan model ailesi, bugün lacivert temalı yeni bir referansla genişliyor.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-2.jpg glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-3.jpg

Yeni model, koleksiyondaki geçmiş versiyonlardan da hatırladığımız, 40mm x 40mm, 14.10mm boyutlarında tasarlanmış kasa ile geliyor. 70li yılların TV tarzından ilham alan kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Nostaljik kasaya, kalın korumalarla çevrelenen, GO imzalı kurma kolu ve dikdörtgen formlu kronograf butonları eşlik ediyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasa, lüks spor-kronograf konseptine uygun şekilde, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-4.jpg

Modelin ayırt edici detayı olan kadran, galvanize mavi tonda ve güneş ışını desenli bir zemine ev sahipliği yapıyor. Zamanın Super-LumiNOVA fosfor dolgulu aplik markörlerden ve Dauphine tarzı kollardan okunduğu kadranın saat 6 hizasında, bir nevi markanın da sembolü sayılan, panoramik tarih penceresi yer alıyor. Bi-Compax kronograf dizilimli kadranın saat 9 hizasındaki sayaçtan, küçük saniye ve kalan güç rezervi takip ediliyor. Saat 3 yönündeki sayaçtan 30 dakikalık kronografın ölçtüğü zaman okunuyor. Saat 12 hizasında ise, hilal şekliyle dikkat çeken, 12 saat göstergesi bulunuyor.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-5.jpg glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-6.jpg

Yeni model, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Calibre 37-02 ile çalışıyor. Otomatik Flyback kronograf özellikli mekanizma, tam kurulumda 70 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-7.jpg

Model, dört farklı bilezik/kayış alternatifi ile satışa sunuluyor. 13,200 EUR başlangıç fiyatı bulunan modele dair referans bilgileri ise şu şekilde;

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-8.jpg

1-37-02-08-02-62 - nubuk kayış

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-9.jpg

1-37-02-08-02-61 - timsah derisi kayış

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-10.jpg

1-37-02-08-02-63 - kauçuk kayış

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-blue-dial-11.jpg

1-37-02-08-02-70 - çelik bilezik

Benzer İncelemeler