alexa Glashütte Original | Seventies | Chronograph | Panorama | Date | Green
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Glashütte Original Seventies Chronograph Panorama Date Fab Green

Lüks saatçiliğin Alman ekolünden gelen temsilcilerinden Glashütte Original, 1970ler’den ilham alan Seventies Chronograph Panorama Date model ailesini yeşil kadranlı yeni bir versiyonla genişletiyor.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-fab-green-1.jpg

Model ailesinin sıcak ve eğlenceli renklerle olan macerası 2019 yılında tanıtılan iki degrade kadranlı versiyon ile start alıyor. 2021 yılında eklenen iki mavi kadranlı model ile genişlemeye devam eden koleksiyon, bugün yeşil temalı yeni bir modele daha merhaba diyor. 

Yeni model, saat terminolojisinde TV kasa olarak adlandırılan formuyla 70li yılların sembol detayları arasında yer alan kasa ile geliyor. Yine 40mm x 40mm x 14.10mm boyutlarında tasarlanan kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. 100 metreye kadar su geçirmeyen kasaya her iki yüzünde de yer alan safir kristal camlar, Glashütte Original imzalı kurma kolu ve geniş kronograf butonları eşlik ediyor. 

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-fab-green-2.jpg

Modelin ev sahipliği yaptı Fab Green adı verilen bu yeni kadran, 1970li yılların mobilya ve iç mimari tasarımlarına gönderme yapan canlı tonuyla dikkat çekiyor. Her zaman olduğu gibi markanın Pforzheim'daki kadran üreticisinde kendi bünyesinde üretilen kadran, güneş ışını yerini degrade bir yüzey formuna yer veriyor. Bi-Compax kronograf dizilime sahip kadranda, markayla özdeşleşen panoramik tarih penceresi, 12 saat sayacı ve güç rezerv göstergesi gibi ek fonksiyonlar da yer alıyor. 

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-fab-green-3.jpg

Yeni modelin içerisinde in-house tasarlanıp üretilen Caliber 37-02 görev yapıyor. Flyback özellikli entegre kronograf fonksiyonunun yanı sıra 12 saat sayacı, panoramik tarih göstergesi ve güç rezerv indikatörü özelliklerine de yer veren otomatik mekanizma, tam kurulumda 70 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-fab-green-4.jpg

Glashütte Original, Seventies Chronograph Panorama Date'in bu renkli ve eğlenceli edisyonunu tamamlamak için, kahverengi-gri dana derisi nubuk kayış, siyah kauçuk kayış (her ikisi de katlanır toka ile) ve paslanmaz çelikten bilezikten oluşan üç farklı kordon seçeneği sunuyor.

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-fab-green-5.jpg

EUR 13,900 başlangıç fiyatı ile satışa sunulan modellere dair referans bilgiler ise şu şekilde;

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-fab-green-6.jpg

1-37-02-09-02-62 nubuk kayış

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-fab-green-7.jpg

1-37-02-09-02-63 kauçuk kayış

glashutte-original-seventies-chronograph-panorama-date-fab-green-8.jpg

1-37-02-09-02-70 çelik bilezik

Benzer İncelemeler