alexa Glashütte Original | Sixties | Small Second | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Glashütte Original Sixties Small Second Ref. 1-39-60-01-01-04

Lüks saatçiliğin Alman menşeli isimlerinden Glashütte Original, nostaljik temalı koleksiyonunu yeni bir model ile genişletiyor. 

glashutte-original-sixties-small-second-1.jpg

Tasarım konusunda belki de insanoğlunun en verimli dönemlerinden 1960lardan ve 1970lerden ilham alan Glashütte Original Vintage Collection, bugün yeni bir model ile yeniden gündeme geliyor. Etkileyici duruşu kadar markanın imza detaylarına yer veren, köklerine sadık tasarımı ile de beğeni toplayan koleksiyona eklenen yeni model, pembe altın kasası ve küçük saniye göstergesi ile öne çıkıyor.

glashutte-original-sixties-small-second-2.jpg

Yeni model 42mm çapında ve 12.4mm yüksekliğinde tasarlanmış, 18K pembe altın kasa ile geliyor. 49.5mm boynuz açıklığı ile bilekte iddialı bir görüntü sunacağından emin olduğumuz kasa, tamamı parlak işlenmiş yüzeyiyle zarafetinden de ödün vermiyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı kasanın, sadece 30 metre ile sınırlanan su geçirmezlik değerinden ötürü, sudan uzak durması gerekiyor.

glashutte-original-sixties-small-second-3.jpg

Modelin hafif bombeli tasarlanan kadranı, galvanizli gümüş plaka üzerine uygulanan opal yüzeyiyle göz alıcı bir görüntü sunuyor Elmas kesim saat markörlerine büyük rakam indekslerin ve pembe altın kolların eşlik ettiği şık kadranın saat 6 yönünde ise, küçük saniye sayacı yer alıyor.

glashutte-original-sixties-small-second-4.jpg

Zarif model gücünü, Caliber 39-60 mekanizmadan alıyor. Tamamen marka bünyesinde geliştirilip üretilen otomatik kalibre, 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapıyor ve tam kurulumda 40 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.  

glashutte-original-sixties-small-second-5.jpg

Şık modele yeşil Louisiana timsahı derisinden üretilmiş kayış ve 18K pembe altın toka eşlik ediyor. Markanın butiklerinde ve yetkili satış noktalarında satışa sunulan model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 17,900 (vergiler dahil).

Benzer İncelemeler