alexa REF.2CCAU.U02A | Graham | Chronofighter | Black Arrow | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Graham Chronofighter Black Arrow

wm7-graham-.jpg

Büyük ve gösterişli tasarımları kadar ilgi çekici kronograf kolu ile de dikkatleri üzerine toplayan Graham Chronofighter Oversize koleksiyonu, seriye son eklenen modellerden Black Arrow Blue Dial versiyonuyla inceleme köşemize konuk oldu.

graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A-2-.jpg

İsmini ünlü İngiliz saat ustası George Graham’dan alan markanın kült ürün grubu Chronofighter Oversize koleksiyonu altında saatseverlerin beğenisine sunulan Black Arrow Blue Dial modeli mercek altında... 

Chronofighter Oversize Koleksiyonu’nda yer alan diğer modeller ile aynı platformu kullanan Black Arrow Serisi 47mm çapında tasarlanmış kasayla sunuluyor. Paslanmaz çelik üzerine siyah PVD kaplamalı olarak hazırlanmış kasanın sol tarafında ise, markanın sembol detaylarından Bomb Timer tarzı kronograf kolu ve ayar tepesi yer alıyor. Genel konsepte uygun şekilde siyah karbondan üretilen tepe, özellikle basma hissi olarak oldukça sağlam ve kaliteli duruyor.

graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A.jpg graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A-1-.jpg

Modelin kamuflaj desenli kadranında bu sefer mavi tonları kullanılmış. Daha önce saatseverlerin beğenisine sunulan bej, yeşil ve gri modellerde olduğu gibi oldukça iddialı bir görüntü sunan kadrana, mat siyah renkte tasarlanmış kollar ve indeksler eşlik ediyor.

Kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir camlar yer alıyor. Bombeli tasarlanmış ön camın etrafında siyah seramikten yapılmış düz bir bezel bulunuyor. Modelin mekanizması, altı adet vida ile kasaya sabitlenen kapağın orta kısmında yer alan safir kristal bölmeden izlenebiliyor. Graham Chronofighter Oversize Black Arrow Blue Dial, seride yer alan diğer versiyonlarda olduğu gibi 100 metre su basıncına dayanıklılık değeri ile geliyor.

graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A-6-.jpg

Modelin kamuflaj desenli kadranında bu sefer mavi tonları kullanılmış. Daha önce saatseverlerin beğenisine sunulan bej, yeşil ve gri modellerde olduğu gibi oldukça iddialı bir görüntü sunan kadrana, mat siyah renkte tasarlanmış kollar ve indeksler eşlik ediyor. Modelin siyah ağırlıklı “taktik” görüntüsüyle uyumlu duran bu detaylar, yine antrasit tonunda tercih edilmiş Super Luminova fosfor malzemesi ile genel kompozisyonu başarıyla tamamlıyor.

graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A-8-.jpg

Bi-Compax Chronograph düzeninde tasarlanan kadranın saat 6 noktasında kronograf dakika sayacı, saat 3 noktasında ise küçük saniye alt kadranı yer alıyor. Modelin tarih fonksiyonu ise saat 8 ile 9 arasına konumlandırılan pencereden okunabiliyor.

Kadranın dış kısmında yer alan telemetrik skala sayesinde, herhangi bir ses kaynağının saatin bulunduğu noktaya olan uzaklığının ölçümü de yapılabiliyor. Kadranda yer alan kamuflaj deseninin uygulanmasında Silk Printing tekniğinden faydalanılmış. Bir nevi şablon baskı türü olarak adlandırabileceğimiz bu teknik sayesinde, kadranda yer alan desenler son derece net bir şekilde uygulanmış.

graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A-10-.jpg

Modelin içerisinde Graham Caliber G1747 görev yapıyor. 25 taşlı ve otomatik kurgulu ve Bi-Compax Chronograph özellikli mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saatlik güç rezervi sunuyor. Caliber G1747, arka kapakta yer alan karartılmış safir cam bölmeden izlenebiliyor

graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A-5-.jpg

Graham Chronofighter Oversize Black Arrow Blue Dial, konsept ile uygun şekilde tasarlanmış mavi kauçuk kayış ile geliyor. “Clous de Paris” desenine sahip kayışın ucunda ise siyah DLC kaplamalı paslanmaz çelik toka görev yapıyor.

graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A-3-.jpg graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A-7-.jpg

Her zamanki destek ve işbirliği için Şark Saatçilik Ailesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.

graham-chronofighter-black-arrow-REF-2CCAU-U02A-9-.jpg

Benzer İncelemeler