alexa SLGH005 | Shirakaba | Hi-Beat 9SA5 | Grand Seiko | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko Hi-Beat 9SA5 "Shirakaba" SLGH005

Geleneksel lüks saatçiliğin Uzakdoğulu lider ismi Grand Seiko, Dual Impulse Escapement özellikli mekanizmasını, yeni standart üretim modeliyle buluşturuyor.

grand-seiko-hi-beat-9sa5-shirakaba-11.jpg grand-seiko-hi-beat-9sa5-shirakaba-12.jpg

Geçtiğimiz yıl Mart ayında 60. yılını kutlayan Grand Seiko, bu anlamlı okazyonu taçlandırmak özel bir dizi model tanıtmıştı. Yeni modellerin yanında bir diğer dikkat çeken yenilik ise, markanın mühendislik harikası mekanizması Hi-Beat Calibre 9SA5 olmuştu. Ünlü marka, geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni Grand Seiko Hi-Beat 9SA5 "Shirakaba" SLGH005 ile, bu özel mekanizmayı limitli modellerin tekelinden de kurtarmış oldu.

grand-seiko-hi-beat-9sa5-shirakaba-18.jpg grand-seiko-hi-beat-9sa5-shirakaba-14.jpg

Yeni model, SLGH002 ve SLGH003 ile aynı mimariyi taşıyan, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. 40mm çapında ve 11.7mm yüksekliğinde tasarlanan kasa, ünlü Zaratsu tekniği kullanılarak uygulanmış finisajı ile göz kamaştırıyor. Ön yüzünde yüksek kenarlı ve bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise yine safir kristal cam bölmeli kapağın görev yaptığı kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

grand-seiko-hi-beat-9sa5-shirakaba-9.jpg grand-seiko-hi-beat-9sa5-shirakaba-10.jpg

SLGH005, tüm detaylarıyla Grand Seiko felsefesini yaşatan, metalik gri bir kadran ile geliyor. Kadranın zemin deseninde kullanılan ve modele adını da veren Shirakaba, “Kağıt Huşu” olarak bilenen ağaçlardan ilham alıyor. Şık kadrana, mavi saniye kolu, mükemmel hassasiyetle üretilmiş fasetli akrep/yelokvan ve aplik indeksler eşlik ediyor. Kadranın saat 3 hizasında ise tarih göstergesine ait pencere yer alıyor.

grand-seiko-hi-beat-9sa5-shirakaba-17.jpg

Yeni "Shirakaba" SLGH005, markanın yenilikçi mekanizmalarından Calibre 9SA5 ile hayat buluyor. Markanın patentli Dual Impulse Escapement ve Serbest Salınımlı Balans özellikleriyle donatılan otomatik mekanizma, 5Hz (36.000vph) Hi-Beat çalışma frekansı ve tam kurulumda sunduğu 80 saatlik güç rezerv süresi ile göz dolduruyor.

grand-seiko-hi-beat-9sa5-shirakaba-15.jpg

Şık modele, üç parçalı ve katlanır klipsli paslanmaz çelik bilezik eşlik ediyor. Mart 2021 itibarıyla satış noktalarına ulaşması ön görülen model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 9500,00.

grand-seiko-hi-beat-9sa5-shirakaba-16.jpg

Benzer İncelemeler