alexa Grand Seiko 2024 Yenilikler | W&W 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko SBGW314 Hoshizukiyo

Zengin mavi kadranlı pembe altın kasadaki muhteşem yeni model, 1960 yılında Grand Seiko'ya büyük başarı kazandıran öncü saate saygı duruşunda bulunuyor.

grand-seiko-sbgw-314-hoshizukiyo-1.jpg

1960 yılında Seiko mühendislerinden oluşan bir ekip, hassasiyeti, dayanıklılığı, incelikli uygulamayı ve güzelliği bir araya getiren bir saat üretti. İnce, kronometre sertifikalı mekanizmaya sahip 35mm 18K sarı altın kasayla piyasaya sürülen yeni saatin teknik özellikleri o kadar iyi kalibre edilmişti ki ona Grand Seiko adı verildi. Grand Seiko'nun 2017'de Seiko'dan resmi bağımsızlığını kutlayan ilk GS modelinin sınırlı sayıdaki versiyonu piyasaya sürüldü ve bunu 2020'de üç standart koleksiyon modeli izledi. Watches & Wonders 2024 bünyesinde Grand Seiko, çığır açan 1960'lı yılların modelinin 50 adet ile sınırlı, pembe altın kasalı ve koyu mavi kadranlı yeni bir versiyonunu tanıttı.

grand-seiko-sbgw-314-hoshizukiyo-2.jpg

Çapı orijinalinden 3mm daha büyük olmasına rağmen 38mm Grand Seiko SBGW314, günümüz standartlarına göre oldukça kompakt bir saat olarak kabul ediliyor. 'Yeni' 1960 Grand Seiko'yu orijinalinden ayıran bir diğer faktör de değerli metallerin kullanılması olarak karşımıza çıkıyor. Orijinali altın kaplama çelikten yapılmışken, son model 18K parlatılmış pembe altından üretiliyor ve bu ailenin diğer üyeleriyle aynı 10,9 mm yükseklikle geliyor. İnce bezeli ve hafifçe kıvrımlı çıkıntılarıyla kasa, Zaratsu cilalı yüzeylerle güzel bir şekilde tamamlanıyor ve Grand Seiko saatleriyle ilişkilendirilen ünlü, kusursuz yansımaları sunuyor.

grand-seiko-sbgw-314-hoshizukiyo-3.jpg

Zengin mavi, güneş ışını desenli kadran, Grand Seiko tarafından Japonca'da yıldızlı gece anlamına gelen terim olan "Hoshizukiyo" olarak tanımlanıyor. Orijinal 1960 GS gibi, kadran da hafif kubbeli ve çift kubbeli safir kristalle korunuyor. Geleneğin gerektirdiği gibi, parlatılmış eğimlere ve saten fırçalanmış yüzeylere sahip, şaşırtıcı derecede keskin fasetli akrep ve yelkovan, uygulanan ve çift yönlü pembe altın indekslerdeki kaplamalarla eşleşiyor. Kadranın kavisini takip etmek için dakika ibresi ve merkezi saniye ibresi hafifçe bükülmüş şekilde sunuluyor. Orijinali onurlandıran 'Diashock xx jewels ve yıldız (indekslerin 18K altın olduğunu belirtir) saat 6 indeksinin üzerinde yer alırken ve Grand Seiko yazısı kadranın saat 12 konumunda bulunuyor.

grand-seiko-sbgw-314-hoshizukiyo-4.jpg

Safir kristal cam bölmeli arka kapak Grand Seiko'nun manuel kurmalı Caliber 9S64 mekanizmasını ortaya çıkarıyor. 4Hz frekansı, 4.800 A/m'ye kadar manyetik direnci ve 3 günlük güç rezerviyle göz dolduran kalibre, günde +5 ila -3 saniye olarak tanımlanan dakikliği ile de beğeni topluyor.

grand-seiko-sbgw-314-hoshizukiyo-5.jpg

Grand Seiko SBGW314 Hoshizukiyo, pembe altın katlanır tokaya sahip koyu mavi timsah derisi kayışla geliyor. Kutu setinde ilave bir kahverengi timsah derisi kayış da yer alıyor. SBGW314, 50 parça ile sınırlı üretiliyor. Modelin 1 Temmuz 2024'ten itibaren yalnızca Grand Seiko Butiklerinde satışa sunulması planlanıyor.

Benzer İncelemeler