alexa SBGH295 | SBGA471 | Soko Frost | Grand Seiko | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko Sōkō Frost SBGH295 & SBGA471

Grand Seiko, doğadan ve mevsimlerden ilham alınarak tasarlanan iki yeni model tanıttı. Buz mavi kadran tonuyla dikkat çeken modeller, ABD pazarına özel üretiliyor.

grand-seiko-soko-frost-1.jpg

Grand Seiko, son yıllarda modellerinde sıklıkla yer verdiği, doğadan ve mevsimlerden ilham alan temasıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Lüks saatçiliğin Uzak Doğu’daki en önemli ismi olan marka, bu sayede geleneksel Japon kültürünü de saat severlerle buluşturuyor. Grand Seiko kataloglarına bugün eklenen iki yeni model ise, doğa ve mevsimler temasına Arashiyama'nın (Fırtına Dağı) ünlü bambu ormanlarının donmuş gövdelerini çağrıştıran buz mavisi dokulu kadranlarıyla katılıyor.

grand-seiko-soko-frost-4.jpg

Her iki model de 40mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik kasalarla geliyor. 100m su geçirmezlik sunan şık kasalar, adını aynı adı taşıyan Alman makinelerinde uygulanan Sallaz tekniğinden alan Zaratsu cilalama ile elde edilen cilalı, düz yüzeyleri ile göz kamaştırıyor. Grand Seiko’nun tasarım anlayışında imza niteliği taşıyan stilleriyle öne çıkan kasalara, şık metal bilezikler eşlik ediyor. Tüm modeller için timsah derisi kayış seçeneği de sunuluyor.

grand-seiko-soko-frost-5.jpg

Modellerin sembol detaylarından olan buz mavi tonlu kadranlara, prizmatik tasarımlarıyla Grand Seiko’nun detaylara verdiği önemi gözler önüne seren, aplik indeksler ve kollar eşlik ediyor. Saat, dakika, saniye ve tarih özellikleri ortak olan kadranlardan SBGA471, ek olarak bir de güç rezerv göstergesine ev sahipliği yapıyor.

grand-seiko-soko-frost-2.jpg grand-seiko-soko-frost-3.jpg

Yeni modellerden SBGA471 gücünü, 72 saatlik güç rezervi ayda +/- 15 saniyelik dakikliği ile öne çıkan Spring Drive Caliber 9R65 mekanizmadan alıyor. SBGH295 ise Hi-Beat özellikli ve 55 saat güç rezervli otomatik Caliber 9S85 ile hayat buluyor.

grand-seiko-soko-frost-6.jpg

Her iki model de ABD sınırları içerisinde yer alan butikler ve markanın e-ticaret sitesi üzerinden temin edilebiliyor.

Benzer İncelemeler