alexa SLGA008 | Tree-Rings | Yeni Spring Drive 5 Days | Grand Seiko
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Grand Seiko Spring Drive 5 Days “Tree-Rings” (Ref. SLGA008)

Seiko’nun premium markası olarak ünlenen ve yakın zamanda tamamen kendi ayakları üzerinde durmaya başlayan Grand Seiko, doğadan ilham alan iki yeni limitli model tanıttı. Grand Seiko’nun üstün işçilik ve ileri teknoloji mekanizmalarla bilinen üretim felsefesini, doğadan ilham alan tasarımlarla birleştiren model ailesinden Spring Drive 5 Days "Tree-Rings" sizlerle.

slga008-grand-seiko-spring-drive-5-days-tree-rings-1.jpg

Ürün grubuna yeni katılan model ailesi, Seiko’nun 140. kuruluş yıldönümünü taçlandırmak amacıyla tasarlanıyor. Grand Seiko’nun Japonya’nın doğal güzelliklerine olan ilgisini tam gaz devam ettiren modellerden Spring Drive 5 Days "Tree-Rings", bu özel tarihe ithafen, 140 adet ile limitli üretiliyor.

slga008-grand-seiko-spring-drive-5-days-tree-rings-2.jpg

Yeni model, 40mm çapında ve 11.8mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Markaya özgü Zaratsu yüzey finisajı tekniği kullanılarak son haline kavuşan 18K pembe altın kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor. Modern Grand Seiko modellerinden aşina olduğumuz sade ancak sportif hatlarıyla öne çıkan kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor.

slga008-grand-seiko-spring-drive-5-days-tree-rings-3.jpg

Grand Seiko, doğadan ilham alan tasarım unsurları akımına bu yeni modelde de devam ediyor. Ağaçların dış yüzeylerindeki görüntüden ilham alınarak tasarlanan kadran, kahverengi zemin tonuyla pembe altın kasa ve bileşenleriyle müthiş uyumlu duruyor. Açıkçası, Grand Seiko’ya özgü bu tür detayların ne derece başarılı olduğunu anlayabilmek için saatleri kesinlikle canlı görmek gerekiyor. Ancak tanıtım fotoları bile kadranın güzelliği hakkında fikir vermeye yetiyor. Kalın markörlerin ve üçgen kolların görev yaptığı kadranın saat 3 hizasında tarih penceresi bulunuyor.

slga008-grand-seiko-spring-drive-5-days-tree-rings-4.jpg

Yeni modele, markanın Caliber 9RA2 referanslı mekanizması hayat veriyor. Seiko’nun patentli çalışma sistemi Spring Drive prensibiyle tasarlanan mekanizma, tam kurulumda sağladığı 5 gün/120 saat güç rezerv süresi ile öne çıkıyor. Markanın Offset Magic Lever teknolojisi ile donatılan mekanizma, ±10 saniyelik aylık sapma toleransıyla da göz dolduruyor.

slga008-grand-seiko-spring-drive-5-days-tree-rings-5.jpg

slga008-grand-seiko-spring-drive-5-days-tree-rings-6.jpg slga008-grand-seiko-spring-drive-5-days-tree-rings-7.jpg

Grand Seiko Spring Drive 5 Days "Tree-Rings" Ref. SLGA008, kahverengi timsah derisi kayış ve GS amblemli katlanır toka ile geliyor.

slga008-grand-seiko-spring-drive-5-days-tree-rings-8.jpg

Kasım 2021 itibarıyla Grand Seiko butiklerinde ve diğer belirlenmiş satış noktalarında saat severlerin beğenisine sunulması planlanan model, EUR 50,000 fiyat etiketi taşıyor.

Benzer İncelemeler