alexa Dubai Watch Week 2021 Yenilikleri | Heritage Bronze | H. Moser & Cie.
Horobox

Dk. Okuma Süresi

H. Moser & Cie. Heritage Bronze “Since 1828”

H. Moser & Cie., vintage askeri saatlere gönderme yapan tasarım detaylarıyla dikkat çeken yeni limitli üretim modelini duyurdu.

h-moser-cie-heritage-bronze-since-1828-1.jpg

1828 yılından bu yana varlığını sürdüren köklü marka, bir dönem tasarladığı sıra dışı modelleriyle gündemi bir hayli meşgul etmişti. Modern ve sade tasarımlar ile geleneksel lüks saatçiliğin klasikleşmiş unsurlarını başarıyla bir araya getiren modellere imza atan ünlü marka, bugün tarzından biraz uzak ama yine çok şık bir model tanıttı.

h-moser-cie-heritage-bronze-since-1828-2.jpg

Dubai Watch Week 2021 bünyesinde tanıtılan yeni model, 42mm çapında ve 11.1mm yüksekliğinde tasarlanmış, retro tarz bir kasa ile geliyor. Bronzdan üretilen kasanın tasarımı, cep saatlerine kalın teller lehimleyip, cephane çantalarının askılarını kayış olarak kullanan askerlerin hayat verdiği Trench Watch (Siper Saati) tarzından ilham alıyor. Mat yüzeylerle işlenen kasanın ön yüzünde safir kristal cam yer alıyor. Arka kısımda yer alan safir kristal cam bölmeli kapak ise, bronzun alerjen özelliklerinden ötürü paslanmaz çelikten üretiliyor.

h-moser-cie-heritage-bronze-since-1828-3.jpg

Kadran kısmına geçtiğimizde, birçok Moser modelinden hatırlayacağımız, Fumé finisajlı zemin bizleri karşılıyor. Antrasit tonda hazırlanan kadran, Super-LumiNOVA dolgulu büyük rakam indekslere ve kalın kollara ev sahipliği yapıyor. Kadranda yer alan Moser logosu ise, Kiril alfabesinde yazılıyor.

h-moser-cie-heritage-bronze-since-1828-4.jpg h-moser-cie-heritage-bronze-since-1828-5.jpg

Yeni modeli içerisinde, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber HMC200 mekanizma yer alıyor. 27 taşlı otomatik mekanizma, tam kurulumda 3 gün / 72 saat güç rezerv süresi sunuyor.

h-moser-cie-heritage-bronze-since-1828-6.jpg

Sadece 50 adet ile sınırlı üretilen model, siyah tekstil kayış ve bronz toka ile geliyor. Model için belirlenen liste fiyatı EUR 18,800.

h-moser-cie-heritage-bronze-since-1828-7.jpg

Benzer İncelemeler