alexa 8200-1201 | Heritage Centre Seconds | Funky Blue | H. Moser & Cie. | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

H. Moser & Cie. Heritage Centre Seconds Funky Blue (Ref. 8200-1201)

Sıra dışı tasarımları ve Swiss Made kavramının günümüzde geldiği noktayı eleştiren tutumları ile kendinden bir hayli söz ettiren butik marka H. Moser & Cie., giriş seviye modeli Heritage Centre Seconds Funky Blue ile pilot saati kavramına kendi özgün yorumunu katıyor.

8200-1201-h-moser-cie-heritage-centre-seconds-funky-blue-1.jpg

H. Moser & Cie., 2018 senesinde havacılıktan ilham alan retro bir model olan Heritage Pilot’s Watch'u tanıttığında büyük ilgi toplamıştı. Sadece İsviçreli lüks mağaza zinciri Bucherer için özel olarak tasarlanan model, markanın ürün gamındaki diğer saatlere hiç de benzemeyen normal tasarımıyla “H. Moser & Cie için yeni bir dönemin başlangıcı olabilir mi sorusunu?” akla getirmişti. Marka, 2019 senesinde aynı konsepti paylaşan yeni modeli H. Moser & Cie. Heritage Centre Seconds Funky Blue ile bir nevi bu sorunun cevabını da vermiş odu.

8200-1201-h-moser-cie-heritage-centre-seconds-funky-blue-7.jpg

Klasik pilot saati detaylarıyla beğeni toplayan model, 42mm çapında ve 11.1mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Ürün grubunun en ince modeli olma özelliğini de taşıyan kasa paslanmaz çelikten üretilmiş. Kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camların görev yapıyor. Wired tarzı, yani kasasına boynuz görevi görmesi için tel lehimlenerek kol saatine dönüştürülen cep saatlerinde olduğu gibi, boynuzlarıyla retro görüntüsünü pekiştiren kasaya, Moser logolu iri kurma kolu eşlik ediyor.

8200-1201-h-moser-cie-heritage-centre-seconds-funky-blue-2.jpg

Modelin kadranına baktığımızda ise ismindeki Funky kısmının neye atfedildiğini anlayabiliyoruz. Merkezden dışarı doğru degrade şekilde koyulaşan zemin, direkt 70li yılların havasını taşıyor. Klasik bir pilot saatine yakışır şekilde büyük aplik rakam indeks ve kılıç tarzı kalın kollarla donatılan kadran, Super-LumiNOVA fosfor uygulaması sayesinde hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik sunuyor. Saniye kolunun merkeze yerleştirildiği kadranda, dakika fonksiyonun okunabilmesi için dış kısımda yer alan skala kullanılıyor.

8200-1201-h-moser-cie-heritage-centre-seconds-funky-blue-5.jpg 8200-1201-h-moser-cie-heritage-centre-seconds-funky-blue-6.jpg

Vintage temalı bu ilginç modele, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber HMC200 hayat veriyor. Merkezden rotorlu tasarlanan 27 taşlı otomatik mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 72 saat (3 gün) güç rezerv süresi sunuyor. Moser’in kardeş şirketi Precision Engineering tarafından yapılan Straumann zemberek ile donatılan mekanizma safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

8200-1201-h-moser-cie-heritage-centre-seconds-funky-blue-3.jpg

El dikişi bej Kudu derisi kayış ve Moser logolu paslanmaz çelik toka ile sunulan model CHF 13,900 fiyat etiketiyle markanın giriş seviye fiyat baremini de belirliyor.

8200-1201-h-moser-cie-heritage-centre-seconds-funky-blue-4.jpg

Benzer İncelemeler