alexa 3804-0900 | 3200-0903 | Tourbillon | Centre Seconds | Pioneer | H. Moser & Cie. | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

H. Moser & Cie. Pioneer Tourbillon & Pioneer Centre Seconds Yeni Modeller

2019’a oldukça verimli bir başlangıç yapan H. Moser & Cie, Pioneer Koleksiyonuna eklediği iki yeni model ile bir kez daha saat meraklılarının karşısına çıktı. Yeni modeller ABD’de gerçekleşen Miami Watch Week etkinliğinde tanıtıldı.

h-moser-pioneer-new-models-1.jpg

Yeni tanıtılan modeller temel olarak Pioneer model ailesinin özelliklerini taşıyor olsa da marka için bir ilk olan özel bir malzemeye ev sahipliği yapıyor. Her iki modelin de kasası 5N pembe altın ve siyah DLC kaplamalı titanyumdan oluşan modüler bir yapıya sahip. Kasaların orta kısmında titanyum kullanılmış. Yatay bölümler ve bezel ise pembe altından üretilmiş. Ayar kolunun da DLC kaplamalı titanyum olduğunu da hatırlatalım.

h-moser-pioneer-new-models-2.jpg

Her iki modelin kasası da 42.8mm çapında tasarlanmış. Centre Seconds modeli 10.6mm yüksekliğe sahipken Tourbillon modelin kasası 10.8mm yüksekliğinde hazırlanmış. Çap biraz oversized dursa da, her iki modelin de kısa boynuz tasarımı sayesinde bilekte dengeli ve konforlu bir duruş sergileyecek olmaları kuvvetle muhtemel. Serinin diğer modellerinde olduğu gibi yine 120 metre / 12 bar su basıncına dayanıklı üretilen yeni modeller, siyah renkli perfore kauçuk kayışlar ile sunuluyor. Tourbillon versiyon katlanır klips ile gelirken merkezden saniyeli modele ise standart toka eşlik ediyor.

3200-0903-h-moser-pioneer-centre-seconds-5.jpg 3200-0903-h-moser-pioneer-centre-seconds-4.jpg

Yeni modellerin bir diğer yeni özelliği ise kadran renkleri. Her iki model de markanın sembol detaylarından fumé mavi tonunda tasarlanmış kadranlar taşıyor. Güneş ışını desenli zemin üzerine merkezden dışarı doğru degrade şekilde koyulaşan kadranlar pembe altının canlı tonu ile şık bir kontrast yaratıyor. Kadranlara eşlik eden kollar ve indekseler de yine pembe altın.

3804-0900-h-moser-pioneer-tourbillon-1.jpg

Tanıtılan modellerden Pioneer Centre Seconds, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber HMC 200 ile hayat buluyor. Straumann marka kıl zemberek ile donatılmış otomatik mekanizma yine markanın yenilikçi tasarımlarından tek parça halinde değiştirilebilen regülatör modülü taşıyor. Tam kurulumda üç güne kadar güç rezerv süresi sunan mekanizmanın H. Moser & Cie standartlarında dekorasyonu safir kristal cam bölmeli kapaktan izlenebiliyor.

3804-0900-h-moser-pioneer-tourbillon-3.jpg

3804-0900-h-moser-pioneer-tourbillon-2.jpg 3804-0900-h-moser-pioneer-tourbillon-4.jpg

İkinci model olan koleksiyonun bayrak gemisi Pioneer Tourbillon ise gücünü, yine markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber HMC 804 mekanizmadan alıyor. Üç kollu versiyonu ile aynı regülatör modülüne ve 3 günlük rezerv süresine sahip olan mekanizma, dekorasyon konusunda öne geçiyor. Safir kristal cam bölmeli kapaktan zevkle izlenebilen otomatik mekanizma, masif 18K pembe altın rotoruyla göz dolduruyor.

3200-0903-h-moser-pioneer-centre-seconds-2.jpg

3200-0903-h-moser-pioneer-centre-seconds-1.jpg 3200-0903-h-moser-pioneer-centre-seconds-3.jpg
Benzer İncelemeler