alexa H. Moser | Streamliner | Chronograph | UNDEFEATED | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

H. Moser Streamliner Chronograph UNDEFEATED

Neredeyse iki asırlık saatçilik geleneği üzerine inşa edilen H. Moser & Cie., yaz sezonuna cesur bir giriş yapıyor. İki zıt evreni harmanlayan üretici, sınırlı bir üretim yaratmak için dünya çapında tanınan spor giyim markası UNDEFEATED ile bir araya geliyor.

Pek çok ortak değeri benimseyen iki marka, ayrıntılara önem veren ve sürekli sınırları zorlama arzusuyla ortaya çıkarttıkları ürünlerinde minimalist yaklaşımlarına da devam ediyorlar. Beklentileri alt üst ederek ve normlara meydan okuyarak sürpriz yapmayı kendi sektörlerinde bir onur meselesi haline getiriyorlar.

h-moser-streamliner-chronograph-undefeated-1.jpg

2002 yılında James Bond ve Eddie Cruz tarafından kurulan UNDEFEATED, türünün ilk küratörlüğünü yaptığı giyim ve spor ayakkabı butiğini Los Angeles'ta efsanevi La Brea Bulvarı'nda açtı. Şu anda dünya çapında 28 butiği bulunan UNDEFEATED, o zamandan beri neslinin en etkili markalarından biri haline geldi. UNDEFEATED, başlangıcından bu yana en ikonik iş birliği portföylerinden birini inşa etti ve ana akım basketbol ve lüks arabalar gibi çeşitli alanlarda sınırlı sayıda modeller yaratmak için sanatçılar ve markalarla ortaklık kurdu.

h-moser-streamliner-chronograph-undefeated-7.jpg

H. Moser & Cie. ile iş birliği fikri, UNDEFEATED'in ortak sahiplerinden biri olan ve H. Moser saatlerinin sıkı bir hayranı ve koleksiyoncusu olan ve H. Moser & Cie'nin CEO'su Edouard Meylan ile temasa geçen Eric Cheng'den geldi.

h-moser-streamliner-chronograph-undefeated-3.jpg

Yeni model, 42.3mm çapında ve 12.1mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Koyu gri DLC kaplamalı paslanmaz çelik kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor. Saat 2 ve 10 yönünde yer alan kronograf butonlarına, üzerinde M işlemesi bulunan vidalı kurma kolu eşlik ediyor. Şık kasa, 120 metre su geçirmezlik değerinin yanı sıra, modelin Flyback kronograf özelliğinin su altında kullanılabilmesine imkan tanıyor.

h-moser-streamliner-chronograph-undefeated-2.jpg

H. Moser Streamliner Chronograph UNDEFEATED, kasa ile uyumlu tasarlanmış, Tiger Camo desenli kadrana ev sahipliği yapıyor. Füme kadranın üzerinde, DLC çelikten üretilmiş, aplik UNDEFEATED logosu göze çarpıyor. Yine DLC kaplamlı rakam indekslerin eşlik ettiği kadranda zaman, Globolight fosfor uygulamalı kollar ile okunuyor. 

h-moser-streamliner-chronograph-undefeated-4.jpg

Yeni modele, AGENHOR iş birliği ile H. Moser & Cie. için geliştirilen Caliber HMC 902 hayat veriyor. 55 taşlı otomatik mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 54 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Mekanizmaya güç sağlayan çift yönlü kurma sistemine sahip tungsten rotor, mekanizma ve kadran arasındaki yerleşim yeri ile dikkat çekiyor. Kolon çark koordinatörlü kronograf mekanizması Flyback özelliğine de yer veriyor.

h-moser-streamliner-chronograph-undefeated-5.jpg h-moser-streamliner-chronograph-undefeated-6.jpg

Sadece 76 adet ile sınırlı üretilen modeli, koyu gri DLC kaplamlı paslanmaz çelikten üretilmiş, katlanır klipsli bilezik tamamlıyor.

h-moser-streamliner-chronograph-undefeated-8.jpg

22 Haziran'dan itibaren çevrimiçi olarak ve seçili UNDEFEATED mağazalarında ve ayrıca H. Moser & Cie. e-ticaret platformunda satışa sunulacak model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 50,000.

Benzer İncelemeler