alexa H38716731 | Hamilton | Intra Matic 68 | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Intra-Matic 68

hamilton-logo.jpg

Sektörde bir yandan yenlikçi fikirler gelişirken diğer yandan Re-Issue konsepti popülerliğini koruyor. Özellikle köklü markalar bu noktada oldukça başarılı işler ortaya çıkarıyor. Bu tarz modellere en son örnek Intra-Matic 68 ile 1892 yılından bu yana saat üretimi yapan Hamilton’dan geldi. 

Hamilton’ın 1968 yılında tanıttığı saatler arasında iki yeni model bulunuyordu;  Chronograph A modeli, beyaz kadran üzerine siyah alt kadranlar ile dönemin sevilen renk kombinasyonlarından “panda” formuna dâhil olurken,  Chronograph B ise siyah bir arka plan üzerine iki beyaz alt kadran ile "ters panda" tipi bir kadran taşıyordu. 60’lı ve 70’li yıllarda u oldukça popüler olan bu renk kombinasyonu, bu sefer Hamilton ile hayat bulan Re-Issue konsepti ile bir kez daha gündeme geldi.

Hamilton-intra-matic-68-2.jpg

1968 modeldeki kasa çapından daha büyük bir boy olan 42mm kasa çapı ile Intra-Matic günümüz trendine uygun hale getirilmiş. Paslanmaz çelik kasaya sahip modelin ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal kullanılmış. Saatin su geçirmezlik değeri ise 100 metre olarak ayarlanmış. 

Panda kadranların en büyük özelliklerinden olan okunabilirlik bu modelde de üst düzeyde. Üstelik orijinal modelde olmayan SuperLuminova fosfor malzemesi eklemesi ile saatin gece okunabilirlik performansı da arttırılmış. Alt kadranlarda göze çarpan krem rengi dokunuşlar takometrik skala kısmında da kullanılmış. Aynı zamanda Hamilton logosu da vintage tarzda tercih edilmiş. Kasasından kadranına kadar orijinaline sadık kalmayı başaran Hamilton Intra-Matic 68, retro görüntüsünü günümüz teknolojisiyle harmanlayan başarılı bir model olmuş.

Hamilton-intra-matic-68-3.jpg

Saatin kalbinde Caliber Ref. H-31 görev yapıyor. Kronograf alt kadranlarının saat 3 ve 9 konumuna yerleştirildiği otomatik mekanizmanın tarih penceresi ise saat 6 hizasında yer alıyor. Markanın farklı modellerinden de aşina olduğumuz mekanizma, tam kurulumda 60 saat gibi oldukça başarılı bir güç rezervi sunuyor.

Hamilton Intra-Matic 68 motor sporlarından ilham alan perfore kayış ile beraber geliyor. Siyah dana derisi kayışa, Hamilton imzalı paslanmaz çelik toka eşlik ediyor. 

1968 adet ile limitli üretilecek model, özel bir kutu içerisinde sunulacak ve 2.150 CHF liste fiyatı ile vitrinlerdeki yerini alacak. 

Hamilton-intra-matic-68-1.jpg

Benzer İncelemeler