alexa H38416711 | Intra-Matic | Auto Chrono | Hamilton | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Intra-Matic Auto Chrono (Ref. H38416711)

Re-Issue Chronograph saatler söz konusu olduğunda ilk akla gelen modellerden olan Hamilton Intra-Matic Auto Chrono, fiyat/performans standartlarını tekrar belirliyor.

Eski modellerin günümüz teknolojisi ve normları ile yeniden yorumlanması olarak karşımıza çıkan Heritage ve Re-Issue trendleri, saat dünyasının vazgeçilmezleri arasına çoktan girdi bile... Farklı segmentlerde faaliyetlerine devam eden pek çok marka için önemli ürün grupları arasında sayılan bu modeller, nostaljik tasarımları günümüz üretim kalitesi ile yaşamak isteyen saat severleri gülümsetmeye devam ediyor.

h38416711-hamilton-intra-matic-auto-chrono-1.jpg

İnceleme köşemizin bugünkü Re-Issue konuğu ise Hamilton Intra-Matic Auto Chrono. 2018 Baselworld fuarında saat tutkunlarının beğenisine sunulan model için, bir sene önce tanıtılan ve sadece 1968 adet ile limitli üretilen Hamilton Intra-Matic 68 Chrono modelinin seri üretim hali de demek mümkün.

h38416711-hamilton-intra-matic-auto-chrono-3.jpg

Şık model 40mm çapında ve 14.6mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Zarif kasa, vintage temalı modellerin vazgeçilmez unsurlarından ince boynuzlar, piston tarzı kronograf butonları ve bombeli safir kristal ön cam gibi detaylara yer veriyor. 100 metre / 10 bar su basıncına dayanıklı üretilen kasaya, saat 10 hizasına konumlandırılmış tarih ayarlama butonu, Hamilton logolu geniş kurma kolu ve masif paslanmaz çelik arka kapak eşlik ediyor.

h38416711-hamilton-intra-matic-auto-chrono-5.jpg h38416711-hamilton-intra-matic-auto-chrono-6.jpg

Vintage temaya uygun seçilmiş Bi-Compax (iki alt kadranlı) kronograf özelliğine göre ayarlanan kadran, ilham alınan dönemin kült detaylarından Panda formunda tasarlanmış. Açık renk (çoğu zaman beyaz) zemin üzerine koyu, kontrast alt kadran uygulanması esasına dayanan bu kadran şeklinin özellikle vintage saat tutkunları arasında özel bir yere sahip olduğunu da hatırlatalım.

h38416711-hamilton-intra-matic-auto-chrono-2.jpg

Kadranın hemen dış tarafına eklenen Takimetrik iç bezel, kontrast temayı daha da belirgin hale getirirken, kronograf değerlerinin okunabilirliğini de olumlu etkiliyor. Parlak baton tarzı kolların ve saat markörlerinin kullanıldığı kadranda tarih penceresi saat 6 konumuna eklenmiş. Siyah alt kadran üzerinde beyaz baskı ve kollar ile okunabilirliğini bir üst seviyeye taşıyan kadran tasarımında markanın klasik logosunun kullanılması da Vintage temanın bütünlüğüne katkı sağlamış.

h38416711-hamilton-intra-matic-auto-chrono-4.jpg

Modele hayat vermesi için Hamilton H-31 mekanizma seçilmiş. Saat dünyasının duayen mekanizmalarından Valjoux 7753 temel alınarak tasarlanan Bi-Compax kronograf ve tarih özellikli kalibrenin çalışma frekansı 4Hz (28.800vph), tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 60 saat olarak ayarlanmış.

h38416711-hamilton-intra-matic-auto-chrono-7.jpg

Hamilton Intra-Matic Auto Chrono, Panda temayı başarıyla tamamlayan, siyah dana derisi kayış ile geliyor. Kayışın uç kısmında ise yine Hamilton logolu toka bulunuyor. ₺14,830.00 fiyatıyla kendi segmentinin açık ara en başarılı alternatifleri arasında yer alan model, Vintage temalı kronograf tutkunlarının kesinlikle alışveriş listesinde bulunması gereken bir seçenek.

h38416711-hamilton-intra-matic-auto-chrono-8.jpg

Benzer İncelemeler