alexa H42535180 | Skeleton Auto | Jazzmaster | Hamilton | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Jazzmaster Skeleton Auto (Ref. H42535180)

Giriş seviye İsviçre mekanik saatlerinin değişmez isimlerinden Hamilton, iskelet temalı yeni modeli Jazzmaster Skeleton Auto ile şık ve modern bir tasarım sunuyor.

h42535180-hamilton-jazzmaster-skeleton-auto-1.jpg

İsviçreli saat devi Swatch Group bünyesine katılmadan önce, yaklaşık 70 yıl gibi önemli bir süre Amerikan markası olarak hayatına devam eden Hamilton, bugün zengin ürün grubu, sınıfının üzerinde üretim kalitesi ve ulaşılabilir fiyatlarıyla saat tutkunlarının favori markaları arasındaki yerini koruyor.

h42535180-hamilton-jazzmaster-skeleton-auto-5.jpg

İskelet tarzı saat üretmek Hamilton için yeni bir mevzu değil. Markanın farklı ürün gruplarında, bu temayla tasarlanmış modellere daha önce de rastlamıştık. Hatta markanın ikonik Ventura model ailesi bile, limitli üretim versiyonunda iskelet tarzı bir kadranla bizleri karşılamıştı. Bugün inceleme köşemize konuk olan model ise, markanın şık ve zamansız tasarımlarını bünyesinde toplayan Jazzmaster Koleksiyonu’nda yer alıyor.

h42535180-hamilton-jazzmaster-skeleton-auto-kapak.jpg

Yeni model, günümüz koşullarında optimum bir değer olarak kabul edebileceğimiz, 40mm çapında tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Grado 316L paslanmaz çelik kasanın ön ve arka yüzünde, çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Kasaya sonradan eklenmiş gibi duran boynuzlar markanın geçmiş modellerine gönderme yaparken, iri kurma kolu kullanıcı dostu bir profil çiziyor. Retro-şık tarzda tasarlanan kasa 50 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

h42535180-hamilton-jazzmaster-skeleton-auto-3.jpg

Modelin kadranı, isminde de belirtildiği üzere, iskelet formunda tasarlanmış. Antrasit tonunda PVD kaplamaya sahip kadran, markanın uç kısımları uzatılmış H harfi şeklindeki logosunu andıracak şekilde hazırlanmış. Kadranın kapalı çalışılan kısmında Super-LumiNOVA fosfor dolgulu, aplik saat markörleri ve dakika skalalarına yer verilmiş. Hamilton logosu ise saat 3 hizasına eklenmiş. Saat markörlerine uygun şekilde tasarlanan kılıç tarzı kollarda da yine fosfor malzemesi kullanılmış.

h42535180-hamilton-jazzmaster-skeleton-auto-2.jpg

Yeni model, markanın Swatch Group destekli güncel mekanizması Hamilton Calibre H-10-S ile hayat buluyor. Mekanizmanın sonundaki S harfi, iskelet tarzı tasarımını simgeliyor. Perfore kadrandan büyük ölçüde görülebilen mekanizma, iskelet gövdesi, Côtes de Genève desenleri ve pahlamaları ile göz dolduruyor. 25 taşlı otomatik mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 80 saat gibi fevkalade verimli bir güç rezerv süresi sunuyor.

h42535180-hamilton-jazzmaster-skeleton-auto-4.jpg

Modele dört parçalı tasarlanmış ve buton kontrollü açılan kelebek toka eşlik ediyor. Koleksiyonda aynı modelin beyaz kadran, deri kayış ve pembe altın PVD kaplama gibi özelliklere ev sahipliği yapan dört farklı varyasyonu daha bulunuyor.

h42535180-hamilton-jazzmaster-skeleton-auto-6.jpg
Benzer İncelemeler