alexa H70535081 | Day Date Auto | Khaki Field | Hamilton | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Khaki Field Day Date Auto Ref. H70535081

hamilton-logo-2.png

Fiyat/performans canavarı Hamilton Khaki Field Day Date Auto, ezber bozmaya geliyor.

h70535081-hamilton-khaki-field-day-date-auto-2.jpg

Giriş seviye marka ve modellere her zaman farklı bir sempati beslemişimdir. Bunun sebebi elbette ki sahip oldukları fiyat etiketlerine karşın sundukları performanstan kaynaklanıyor. Mantıken daha az para ödediğiniz bir ürünün, aynı oranda düşük performans sergilemesini beklersiniz. Saat sektöründe ise ödediğiniz fazladan para, size aynı oranda geri dönüş sağlamayabiliyor. Marka değerinin bolca ön planda olduğu bir piyasada aksi bir durum da beklenemezdi zaten. Dolayısıyla geleneksel lüks saatçilik dünyasında başlangıç seviyesinde pozisyon alan markalar, minimum maliyetle maksimumu sunma gayreti içine giriyorlar. Bu da haliyle az para karşılığında nispeten çok özellik ile buluşan mutlu müşteriler yaratıyor.

h70535081-hamilton-khaki-field-day-date-auto-1.jpg

Hamilton Khaki Field Day Date Auto, tam olarak bahsettiğim durum için kullanabileceğim güzel bir örnek. Şimdi elimizde neler var, neler yok bir bakalım.

h70535081-hamilton-khaki-field-day-date-auto-3.jpg

42mm çapında paslanmaz çelik kasa, ortalamanın üzerinde işçiliği ve konforuyla gayet amaca yönelik tasarlanıp üretilmiş. Cam olarak safir kristal kullanılmış. Yine cam arka kapak sayesinde mekanizma da görünür kılınmış. Her ne kadar modelde bulunan kalibre bir sanat eseri olmasa da, saatlerin büyülü dünyasına adımlarını yeni atanlar görünebilir olması önemli bir detay. Son olarak vidalı tepe ve 100 metreye kadar su geçirmezlik de yine modelin kalite algısını yükselten unsurlar olarak karşımıza çıkıyor.

h70535081-hamilton-khaki-field-day-date-auto-4.jpg h70535081-hamilton-khaki-field-day-date-auto-5.jpg

Mekanizma namına söylenebilecek pek fazla şey yok. Tamamen amaca yönelik tasarlanan ETA 2836-2 temel alınarak tasarlanmış Caliber H-30, yıllar içinde maruz kaldığı iyileştirmelerle 80 saatlik güç rezervine kavuşmuş. Otomatik mekanizma, gün ve tarih komplikasyonlarına sahip.

h70535081-hamilton-khaki-field-day-date-auto-7.jpg

Saatin genelinde, adının hakkını veren haki tonları hâkim. Sütlü kahve kadrana eşlik eden haki yeşili kumaş kayış, son derece konforlu ve sağlam hisler veriyor. Ben bu saate sahip olsam çeşit çeşit NATO kayış alır ve her değişiklikte bambaşka bir saate sahip olmanın tadını çıkarırdım.

h70535081-hamilton-khaki-field-day-date-auto-6.jpg h70535081-hamilton-khaki-field-day-date-auto-8.jpg

Hamilton, Khaki serisini, tarz ve işlevsellikten ödün vermeden hayatın maceralarında kullanıcısına eşlik edecek bir saat olarak tanımlıyor. Saati bileğime taktığımda da tam olarak aynı duyguları hissediyorum. Sanki her koşulda bana eşlik edecek bir arkadaş gibi. Liste fiyatı 5130 TL olan bir arkadaş. Paha biçilebilen bir arkadaş…

h70535081-hamilton-khaki-field-day-date-auto-9.jpg

Benzer İncelemeler