alexa Hamilton | Khaki Field Titanium | Automatic 38mm | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Khaki Field Titanium Automatic 38mm

Hamilton’ın askeri temalı best-seller ürün grubu, ilham kaynağı modele sadık kalınarak yeniden boyutlandırılmış yeni 38mm versiyonlarla genişliyor.

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-1.jpg 

Swatch Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden Amerikan orijinli marka, askeri saatler konusunda oldukça köklü bir geçmişe sahip. 20. YY boyunca farklı askeri güçlerin resmi saat sağlayacısı olarak saat tarihinde önemli bir rol oynayan Hamilton, bu konudaki mirasını günümüze taşıyan birçok yeniden üretim modele de ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında saat severlerden gördüğü müthiş ilgiyi fazlasıyla hak eden Khaki Field ürün grubu yer alıyor.

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-9.jpg

Tamamı askeri temalı modellerden oluşan koleksiyon, markanın askeri saatler konusundaki zengin tecrübesini, günümüz standartlarına uygun şekilde yeniden tasarlanmış modellerle bileklere taşıyor. Bugünkü konuğumuz ise, bu geniş model ailesine yeni eklenen Khaki Field Titanium Automatic 38mm modelleri. 

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-2.jpg

Sadece markanın hayranları değil, askeri temalı saatlere meraklı olan saat severler hatırlayacaktır; Khaki Field Titanium Automatic model ailesinde 38mm kasa çapına sahip olan versiyonlar sadece elden kurmalı mekanizmalar ile geliyordu. Otomatik kalibre seçeneği ise, sadece 42mm kasa çapına sahip modeller ile sınırlıydı. Koleksiyonun oluşturulmasına ilham kaynağı olan vintage Hamilton Military Watch örneklerine daha yakın olan 38mm kasa çapını otomatik mekanizmalarla buluşturan marka, ürün grubunda yer alan bu açığı da kapatmış oldu.

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-4.jpg

Yeni modeller, 38mm çapında ve 11.68mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Grado 2 titanyum alaşımından imal edilen kasanın siyah PVD seçeneği de bulunuyor. 100 metreye kadar su basıncına dayanıklı tasarlanan kasaların ön ve arka yüzünde safir kristal camlar yer alıyor.

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-3.jpg

Kompakt boyutlarıyla öne çıkan modellere, siyah, haki ve gri seçenekleri bulunan, askeri tip kadran eşlik ediyor. PVD kaplama olan model, gri renkte, beton benzeri yüzeyiyle dikkat çeken kadrana ev sahipliği yapıyor. Mat titanyum kasalı model ise, sektör tarzı tasarlanmış, siyah veya yeşil kadranlarla sunuluyor. 

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-16.jpg Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-17.jpg

Yeni modellere Hamilton Caliber H-10 mekanizma hayat veriyor. 80 saatlik güç rezervi ile dikkat çeken, ETA 2824 tabanlı otomatik mekanizma, Swatch Group markaları tarafından farklı birçok modelde kullanılıyor. Nivachron amanyetik kıl zemberek ile donatılan mekanizma, şeffaf arka kapaktan izlenebiliyor.

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-15.jpg

Modeller ait referans/özellik/fiyat bilgisi ise şöyle;

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-10.jpg

H70205830 – Brushed Titanium / black dial / khaki strap / EUR 895

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-11.jpg

H70205860 – Brushed Titanium / khaki dial / brown strap / EUR 895

Hamilton-Khaki-Field-Titanium-Automatic-38mm-12.jpg

H70215880 – Black PVD / grey dial / grey strap / EUR 945

Benzer İncelemeler