alexa Hamilton | Khaki | Navy | Frogman | Auto | 46mm | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Khaki Navy Frogman Auto 46mm

Hamilton, dalgıç saati ürün grubundaki başarılı temsilcisi Khaki Navy Frogman model ailesini dört yeni referans ile genişletiyor.

hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-1.jpg hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-2.jpg

Khaki Navy Frogman model ailesi ismini, II. Dünya Savaşı sırasında koleksiyona ilham veren orijinal modeli kullanan Amerikan deniz komandolarından alıyor. Özellikle askeri saatler konusunda uzmanlaşan ve bu konuda birçok farklı silahlı kuvvetlere saat temin eden markanın dalgıç saatleri konusundaki tecrübesi 1940’lı yılların başına kadar gidiyor. 1943 senesinde üretilen ve karakteristik kurma kolu muhafazası ile döneminin ilerisinde bir teknoloji sunan modeli, 1951 senesinde ilk defa sivil kullanıma uygun şekilde satışa sunulan versiyon takip ediyor. Aynı yılda vizyona giren ve Frogman ismini taşıyan macera filminde yer alan model, Hamilton ve Hollywood bağlantısına konu onlarca modelin içinde de kendine yer buluyor. 2016 senesinde markanın tozlu arşivinden günümüze doğru yolculuğa çıkan başarılı model ailesi, bugün koleksiyona eklenen dört farklı referansla bir kez daha hayranlarının karşısına çıkıyor.

hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-3.jpg hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-4.jpg

Yeni model, 46mm x 13.58mm boyutlarında tasarlanmış şık ve sportif bir kasa ile geliyor. Paslanmaz çelik ve siyah PVD kaplama seçenekleri bulunan kasaya köprü muhafazalı ve vidalı kurma kolu ve üzerinde dalgıç maskesi illüstrasyonu yer alan masif kapak eşlik ediyor. Kasanın ön yüzünde, tek yöne dönebilen dalgıç bezelinin çevrelediği, yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam görev yapıyor. Güçlü tasarımı ile dikkat çeken kasa, 300 metre su basıncına dayanıklı üretiliyor. 

hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-5.jpg hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-6.jpg

Koleksiyonda yer alan tüm versiyonlar, aynı tip kadrana ev sahipliği yapıyor. Mat ve pütürlü siyah zemini ile tasarımın hem retro hem de tool watch özelliklerine vurgu yapan kadrana Super-LumiNOVA fosfor dolgulu geniş indeksler ve kalın kollar eşlik ediyor. Turuncu detaylarla hem işlevsel hem de görsel manada desteklenen kadranda bu sefer tarih penceresi bulunmuyor. 

hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-7.jpg 

Yeni modeller, markanın bağlı bulunduğu Swatch Group bünyesinde tasarlanıp üretilen Caliber H-10 ile çalışıyor. Powermatic80 tabanlı mekanizma, 80 saatlik güç rezervi ile giriş seviye İsviçre mekaniklerinin standartlarını değiştirirken, Nivachron balans yayı gibi ileri teknoloji ürünü bileşenlere de bünyesinde yer veriyor. 

hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-8.jpg hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-10.jpg

Sportif modelleri, paslanmaz çelik bilezik seçeneğinin yanı sıra siyah, gri ve yeşil alternatifleri bulunan kauçuk kayışlar tamamlıyor. Yeni modellere dair referans bilgileri ise şöyle;

hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-11.jpg

H77825330 çelik, siyah kadran, siyah kauçuk kayış CHF 1,150

hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-12.jpg

H77825331 çelik, siyah kadran, yeşil kauçuk kayış CHF 1,150

hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-13.jpg

H77815130 çelik, siyah kadran, gri bezel, çelik bilezik CHF 1,150

hamilton-khaki-navy-frogman-auto-46-mm-14.jpg

H77845330 siyah PVD kaplamalı çelik, siyah kadran, siyah kauçuk kayış CHF 1,270

Benzer İncelemeler