alexa Khaki | Pilot | Pioneer | Hamilton | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hamilton Khaki Pilot Pioneer 38mm Automatic & 43mm Hand-Wound

Hamilton, askeri ve havacılık temalı modellerle dolu geçmişinden izler taşıyan üç yeni referansla meraklılarını selamlıyor.

hamilton-khaki-pilot-pioneer-38mm-automatic-43mm-hand-wound-1.jpg

1918 yılından bugüne faaliyetlerine devam eden Hamilton, askeri ve havacılık temalı modeller konusundaki eşsiz tecrübesi ile biliniyor. Fiyat/performans konusunda rakip tanımayan saatlerle dolu ürün grubunda bu iki segmente yer alan modellere de yer veren Amerikan kökenli marka, bugün retro tarzda tasarlayıp ürettiği üç yeni pilot saati ile yerini sağlamlaştırıyor.

hamilton-khaki-pilot-pioneer-38mm-automatic-43mm-hand-wound-2.jpg hamilton-khaki-pilot-pioneer-38mm-automatic-43mm-hand-wound-3.jpg

Hamilton Khaki Pilot Pioneer 43mm Hand-Wound

Markanın görkemli geçmişine saygı duruşunda bulunan iki yeni model, paslanmaz çeliğin yanı sıra son yılların popüler malzemelerinden bronz alaşımından üretilmiş kasa alternatifleri ile geliyor. 43mm çapında ve 13mm yüksekliğinde tasarlanan kasanın ön yüzünde, mineral camdan üretilmiş minesiyle dikkat çeken, çift yöne dönebilir bezel ve yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam yer alıyor. Klasik hatları ile dikkat çeken kasaya safir kristal cam bölmeli metal arka kapak ve Hamilton logolu iri kurma kolu eşlik ediyor. Mat yüzey formu ile “Tool Watch” tarzına uygun bir duruş sergileyen kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

hamilton-khaki-pilot-pioneer-43mm-hand-wound-1.jpg hamilton-khaki-pilot-pioneer-43mm-hand-wound-2.jpg

Yeni modellere, pütürlü zemine sahip, mat siyah kadranlar eşlik ediyor. Eski radyum renkli fosfor dolgulu büyük rakam indeksler ve katedral tarzı kollarla donatılan kadranlar, saat 6 hizasına eklenen küçük saniye sayacının da etkisiyle, modelin retro görüntüsünü pekiştiriyor. Klasik Hamilton logosunun yer aldığı kadranın merkezine yakın yerleştirilen Mechanical ibaresi ise, modele hayat veren mekanizmaya vurgu yapıyor.

hamilton-khaki-pilot-pioneer-43mm-hand-wound-3.jpg hamilton-khaki-pilot-pioneer-43mm-hand-wound-4.jpg

Hamilton Khaki Pilot Pioneer 43mm Hand-Wound model ailesine, ETA Unitas tarafından üretilen 6498-1 mekanizma hayat veriyor. Modern elden kurmalı mekanizmalar arasında bir efsane olarak bilinen 649X tabanlı mekanizma, tam kurulumda 50 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor.

hamilton-khaki-pilot-pioneer-43mm-hand-wound-5.jpg hamilton-khaki-pilot-pioneer-43mm-hand-wound-6.jpg

Her iki modele de, yandan dikişli kahverengi dana derisi kayış eşlik ediyor. Modellerin fiyatları ise şu şekilde;

hamilton-khaki-pilot-pioneer-43mm-hand-wound-7.jpg

Paslanmaz Çelik (Ref. H76719530) - CHF 1,195

hamilton-khaki-pilot-pioneer-43mm-hand-wound-8.jpg

Bronz (Ref. H76709530) - CHF 1,450

Hamilton Khaki Pilot Pioneer 38mm Automatic

Yeni seride yer alan bir diğer model olan Hamilton Khaki Pilot Pioneer 38mm Automatic ise, 38mm çapında ve 11.4mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor.

hamilton-khaki-pilot-pioneer-38mm-automatic-1.jpg hamilton-khaki-pilot-pioneer-38mm-automatic-2.jpg

Tasarımsal manada 43mm grubu ile aynı özellikleri sunan modelde öne çıkan farklar ise merkeze taşınmış saniye kolu, Mechanical yazısının yerine gelen Khaki Automatic yazısı ve 80 saat güç rezervli Caliber H10 mekanizma olarak karşımıza çıkıyor. Hamilton Khaki Pilot Pioneer 38mm Automatic (Ref. H76205530) için belirlenen liste fiyatı ise CHF 945.

hamilton-khaki-pilot-pioneer-38mm-automatic-3.jpg hamilton-khaki-pilot-pioneer-38mm-automatic-4.jpg

Benzer İncelemeler