alexa PRNAHM36WW028 | PRNAHM36WW029 | Premier | Hypnotic Chrysanthemum | Harry Winston | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Harry Winston Premier Hypnotic Chrysanthemum Automatic 36mm

Harry Winston’ın yetenekli taş ustaları krizantem çiçeğinden esinlendi, taç yapraklarını değerli taşlarla canlandırarak zarif tasarımı bileklere taşıdı.

harry-winston-premier-hypnotic-chrysanthemum-automatic-36mm-1.jpg

Hayatı boyunca ‘Pırlantalar Kralı’ olarak bilinen Harry Winston, değerli taşların en nadirlerini toplamasıyla olduğu kadar, bu taşları yerleştirme tarzıyla da ünlüydü. Doğadan ilham alan Winston, tasarımı değerli taşların belirlemesi gerektiğine inanıyor, gizli mıhlama yöntemiyle taşlara, özgürce süzülüyormuş izlenimi kazandırmasıyla dikkat çekiyordu. Onun canlı çiçek buketlerini andıran değerli taş kümeleri, zaman içinde markanın sembolü haline geldi.

prnahm36ww029-harry-winston-premier-hypnotic-chrysanthemum-automatic-36mm-5.jpg

Opal, benzersiz renk patlamalarıyla diğerlerinden ayrılan büyülü bir taş. Taşın ismi, Yunancada ‘renk değişimi görmek’ anlamına gelen ‘opallios’ sözcüğünden türetilmiş. Opal, yoğun yağış alan bölgelerde yerden çıkan silikanın kaya çatlaklarından içeri sızmasıyla oluşuyor. Su buharlaşınca geride kalan silika çökeltisi, milyonlarca eşsiz silika küresi oluşturuyor. Işık, bu küreler üzerinde kırılarak o bildiğimiz renk cümbüşünü meydana getiriyor. Bu da opali, renklerini sergileyebilmek için yüzeyinin şekillendirilmesi gereken değerli taşlardan farklı kılıyor. Mücevher dünyasında opal çoğu zaman kesilip cilalanarak kabaşon haline getiriliyor, böylece bombeli yüzeyde taşın büyülü özelliği öne çıkarılıyor. Harry Winston Premier Hypnotic Chrysanthemum’da bulunan opaller de kadrana yerleştirilmeden önce tek tek elde cilalanarak bu büyüyü kazanıyor.

prnahm36ww029-harry-winston-premier-hypnotic-chrysanthemum-automatic-36mm-4.jpg

Yoğun mavi ve yeşil tonları barındıran opal taşların güzelliği, etrafına özenle yerleştirilmiş pırlantalarla artırılmış. İlk katman, 18K altın zemin üzerine yerleştirilmiş 60 adet baget kesim pırlantadan oluşuyor. Görkemli pırlanta platform üzerine yerleştirilen 32 adet markiz ve 160 yuvarlak kesim pırlanta, opaller arasına serpiştirilmiş. Her iki modelde de bulunan ‘tavus kuşu’ opaller, ışığa bağlı olarak koyu gece mavisinden neon turkuaza ve deniz mavisinden parlak yeşile dönüşüyor. Kadranı toplamda 252 adet pırlanta süslüyor.

prnahm36ww029-harry-winston-premier-hypnotic-chrysanthemum-automatic-36mm-1.jpg

Harry Winston Premier Hypnotic Chrysanthemum Automatic 36mm modeli, mavi (Ref. PRNAHM36WW028) ve turkuaz (Ref. PRNAHM36WW029) olmak üzere iki farklı modelden oluşuyor. Modelin 18K beyaz altın kasasının çapı 36.4mm. 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteren kasanın arka kapağında safir kristal cam bölmesi bulunuyor. Değerli kasayı toplamda 165 pırlanta süslüyor.

harry-winston-premier-hypnotic-chrysanthemum-automatic-36mm-2.jpg

Premier Hypnotic Chrysanthemum Automatic, tam kurulumda 72 saatlik güç rezervi sunan otomatik mekanizma Caliber HW2008 ile çalışıyor.

prnahm36ww029-harry-winston-premier-hypnotic-chrysanthemum-automatic-36mm-3.jpg

Model, turkuaz veya koyu mavi timsah derisi kayış ve 28 adet baget kesim pırlantayla gelen, 18K beyaz altın tokayla tamamlanıyor.

prnahm36ww029-harry-winston-premier-hypnotic-chrysanthemum-automatic-36mm-2.jpg prnahm36ww028-harry-winston-premier-hypnotic-chrysanthemum-automatic-36mm-1.jpg
Benzer İncelemeler