alexa Vagabonde Tourbillon | Hautlence | SIHH 2019 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hautlence Vagabonde Tourbillon

İsviçreli butik marka Hautlence, SIHH 219 fuarında saat severlerin beğenisine sunduğu Vagabonde Tourbillon modeli ile egzotik saat tutkunlarını hedefliyor.

hautlence-vagabonde-tourbillon-sihh-2019-1.jpg

Egzotik modellerin pek de fazla bahsi geçmeyen temsilcilerinden Hautlence, 2004 yılında faaliyete geçmiş genç bir isim. Geleneksel saatçiliğin temelini oluşturan öğelerden uzaklaşmadan kendine has okuma şekli ve ilginç tasarımları ile fark yaratmayı hedefleyen marka, her geçen gün hayran kitlesini de büyütmeye devam ediyor. 2012 markanın başkanlığına gelen duayen isim Georges-Henri Meylan yönetiminde başarılı grafiğini korumayı sürdüren marka, resmi tanıtımını geride bıraktığımız SIHH 2019 saat fuarı bünyesinde yaptığı Vagabonde Tourbillon ile mercek altında.

hautlence-vagabonde-tourbillon-sihh-2019-7.jpg

Yeni model Hautlence tasarımlarına aşina saat meraklılarına tanıdık gelecek köşeli bir kasa ile geliyor. 39mm x 46mm x 12mm boyutlarında tasarlanan kasa 18K pembe altından yapılmış. İnce boynuz yapısı ile 70ler’in kült TV Screen tarzı modellerine gönderme yapan kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal camları kullanılmış. Mat ve parlak yüzey formlarının beraber kullanıldığı kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 30 metre / 3 bar ile sınırlandırılmış.

hautlence-vagabonde-tourbillon-sihh-2019-2.jpg hautlence-vagabonde-tourbillon-sihh-2019-4.jpg

Modelin kadranı, Hautlence markasının ayırt edici özelliklerinin başında gelen farklı zaman gösterim şekli ile dikkat çekiyor. Saat 6 hizasında tam turunu 1 dakikada tamamlayan Flying Tourbillon modülünün yer aldığı kadranda bir adet merkez diski ve üç adet de uygu gösterge görev yapıyor. Mikro kumlama yüzeye sahip kadran mavi PVD kaplamalı yüzeyi ve pembe altın detaylarıyla göz alıcı bir görüntü sunuyor. Dairesel satine yüzeyli köprü ve saat fonksiyonuna ait güneş ışını desenli disk de yine aynı tonda mavi PVD kaplanmış. Her iki yüzü de yansıma önleyici kaplamalı safir kristalden imal edilen dakika diskine bal peteği desenli orta kısım eşlik ediyor.

hautlence-vagabonde-tourbillon-sihh-2019-3.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kardeş şirketi olan H. Moser & Cie HMC 804 mekanizma temel alınarak tasarlanmış Hautlence Caliber HTL 405-1 görev yapıyor. 35 taşlı otomatik mekanizma 21.600vph frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 3 günlük güç rezerv süresi sunabiliyor. Yine markanın kardeş şirketlerinden Precision Engineering tarafından tasarlanan Flying Tourbillon modülü ile öne çıkan mekanizma tamamı elle uygulanmış dekorasyonu ile de göz dolduruyor.

hautlence-vagabonde-tourbillon-sihh-2019-5.jpg

Titanyum katlanır tokanın eşlik ettiği el dikişi mavi timsah derisi kayış ile gelen model CHF 79.000 liste fiyatıyla satışa sunuluyor.

hautlence-vagabonde-tourbillon-sihh-2019-6.jpg
Benzer İncelemeler