alexa 402.NX.0123.WR | 402.OX.0138.WR | 402.QU.0113.WR | Hublot
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Big Bang Ferrari Collection

Hublot-logo.png

Saatler ve otomobiller söz konusu olduğunda akla gelen ilk isimlerden olan Hublot – Ferrari marka ortaklığı, altıncı senesine doğru yaklaşıyor. Başarılı işbirliğinin son örneklerinden olan Hublot Big Bang Ferrari Koleksiyonu’nu, markanın İstinye Park AVM’ de yer alan görkemli butiğinde görüntüledik.   

hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-4-.jpg

Altıncı senesine doğru yol alan başarılı marka ortaklığının son meyvelerinden olan yeni koleksiyon toplamda üç farklı versiyondan oluşuyor. Hublot’un alternatif materyallere karşı olan düşkünlüğünü bizlere bir kez daha hatırlatan koleksiyonda titanyum, 18K King Gold ve karbon fiber kasa seçenekleri bulunuyor. Markanın alternatif materyallere olan ilgisini bizlere bir kez daha hatırlatan modellerin her biri, farklı dokunuşlarla zenginleşen tasarımlarıyla göz kamaştırıyor.

Big Bang Ferrari Titanium

Sadece 1000 adet üretilen model, yeni Ferrari Koleksiyonu’nun tüm karakteristik özelliklerini bünyesinde barındırıyor. İkonik Big Bang kasa tasarımını akıcı hatlar ile biraz daha yumuşak hale getiren model, LaFerrari otomobilinin arka kısmında yer alan çizgilerden izler taşıyor. Kasanın sağ tarafında yer alan sandwich tarzında hazırlanmış detaylarla vurgulanan Ferrari ismi de oldukça özgün bir görünüm sunuyor. Yeniden tasarlanmış kol seti sayesinde okunabilirliği önemli şekilde artan kadran, tipik tri-compax kronograf formatında hazırlanmış. Marka ortağı Ferrari’nin klasik devir saati tasarımından esinlenerek çizilen dakika alt kadranı ise saat 3 noktasında yerini almış.

hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-1-.jpg hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-2-.jpg

Big Bang Ferrari King Gold

Yeni ürün grubunun en göz alıcı modellerinden biri şüphesiz King Gold versiyonu. 500 adet ile sınırlandırılmış üretime sahip modelin 45mm çapındaki kasası için, markanın patentli 18K altın alaşımı olan King Gold tercih edilmiş. Modern ve spor bir görüntü için mat yüzey formuna sahip şekilde üretilen masif altın kasaya, Ferrari otomobillerinin iç tasarımından esinlenerek hazırlanmış kauçuk astarlı ve kırmızı dikişli Alcantra kayış eşlik ediyor. Kolay kayış değiştirme sistemine sahip kayışın uç kısmında ise King Gold alaşımından yapılmış katlanır klips yer alıyor. 

hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-7-.jpg hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-3-.jpg

hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-6-.jpg

Big Bang Ferrari Carbon

Yeni koleksiyonun diğer 500 adet ile limitli üretime sahip versiyonu için ise, son zamanların popüler alternatif materyallerinden karbon fiber tercih edilmiş. Karbonun siyah yapısıyla başarılı bir kontrast oluşturan kırmızı detaylar okunabilirliği olumlu etkilerken, modele ilham veren Ferrari otomobillerine de gönderme yapmayı ihmal etmiyor. Koleksiyonun sportif yönünü en fazla ön plana çıkaran model diyebileceğimiz Carbon versiyonuna yine kırmızı dikişli Alcantra kayış ve siyah renkte hazırlanmış katlanır klips eşlik ediyor.

hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-9-.jpg hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-5-.jpg

Yeni tanıtılan koleksiyonda yer alan tüm modellerin içerisinde markanın başarılı mekanizması Unico görev yapıyor. Otomatik kurgulu ve kronograf fonksiyonlu mekanizmanın rotoru, Ferrari konseptine uygun şekilde markanın popüler jant tasarımlarından ilham alınarak hazırlanmış. Silikon eşapman yayı ve çift kavramalı kolon çarkı gibi teknolojik yeniliklere de yer veren mekanizmayı, tıpkı bir Ferrari’nin şeffaf kaputundan motorunu izleyebildiğiniz gibi, safir kristal bölmeli kapaktan izlemek mümkün kılınmış.

hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-10-.jpg

“Art of Fusion” mottosunun hakkını her fırsatta sonuna kadar vermeye devam eden Hublot, yeni Ferrari Koleksiyonu ile oldukça iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor. Hem Hublot hem de Ferrari markalarının, bugün bulundukları yere gelmelerine en büyük sebep olan DNA’larını başarıyla harmanlayan yeni modelleri görmek için, markanın İstinye Park AVM’ de yer alan butiğine uğramayı ihmal etmeyin.

hublot-bigbang-ferrari-unico-45mm-8-.jpg

Benzer İncelemeler