alexa One Click Marc Ferrero | Big Bang | Hublot | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Big Bang One Click Marc Ferrero (Ref. 465.SX.1130.VR.1213.LIP19)

Art of Fusion mottosuyla saat dünyasına bambaşka bir bakış açısı getiren Hublot, modern resim sanatının öncü isimlerinden Marc Ferrero ile birlikte tasarladığı Big Bang One Click Marc Ferrero serisi ile günümüzün çağdaş ve cesur kadın imajına saygı duruşunda bulunuyor.

465-sx-1130-vr-1213-lip19-hublot-big-bang-one-click-marc-ferrero-1.jpg

Sanatın, sporun aslında yaşamın içinden hemen her unsurla iç içe geçen bir tasarım anlayışını benimseyen Hublot, bu özgün yaklaşımı ile modern saatçiliğin genç-klasik isimleri arasında yer alıyor. Markanın, başarılı sporculardan kendi alanlarında kült haline gelmiş markalara uzanan geniş spekturumlu iş birliği anlayışı, onu saat dünyasında kendine has bir konumda tutuyor. Special ve Limited Edition modelleri bir bakıma temel ürün gruplarına dönüştüren ve iş birliği yaptığı ortaklarıyla bu ilişkisini çoğu zaman birden fazla model ile taçlandıran marka, hayranlarının yüzünü güldürmeye de devam ediyor.

465-sx-1130-vr-1213-lip19-hublot-big-bang-one-click-marc-ferrero-8.jpg

İnceleme köşemizin bugünkü konuğu, markanın Hublot Loves Art (Hublot Sanatı Seviyor) anlayışından yola çıkarak tasarlanmış, özel bir seri. Modern resim sanatının ileri gelen temsilcilerinden ressam Marc Ferrero imzası taşıyan modeller, eş, anne, arkadaş, sevgili, iş kadını ve moda ikonu gibi pek çok tanımlamayı omuzlayan güçlü kadınları tanımlıyor.

465-sx-1130-vr-1213-lip19-hublot-big-bang-one-click-marc-ferrero-5.jpg

Modellere geçmeden önce Marc Ferrero’nun tarzından da kısaca bahsedelim. Marc Ferrero, resmin hala yeni yollar keşfedebileceğini ve resim araştırmaları açısından en zengin olan geçen yüzyılın grafik maceralarının hayal gücüyle genişletebileceğini söyleyen birkaç çağdaş ressamdan biri olarak biliniyor. Ferrero'nun çalışmaları ve Hikâye Anlatma Sanatı akımı, başka hiçbir yerde bulunmayan özelliklere sahip olduğu için resim tutkunlarının da ilgisini çekmeye devam ediyor: Görenleri dünyanın dört bir yanına götüren ve her türlü kültüre gönderme yapan kurgusal hikayeler, yaratılmış karakterler, sanatçının eserlerini hemen belli ediyor.

465-sx-1130-vr-1213-lip19-hublot-big-bang-one-click-marc-ferrero-3.jpg

Hublot – Marc Ferrero iş birliği ile üretilen ve 2019 yılında markanın kataloglarında boy gösteren Big Bang One Click Marc Ferrero koleksiyonu kırmızı ve mavi temalarda hazırlanmış iki versiyondan oluşuyor. Bu ikiliden inceleme için seçtiğimiz model ise kırmızı temalı olanı...

465-sx-1130-vr-1213-lip19-hublot-big-bang-one-click-marc-ferrero-9.jpg

Model, 39mm çaplı Big Bang kasasını kullanıyor. 39mm x 12.55mm boyutlarıyla pek de feminen durmayan kasa, paslanmaz çelik gövde üzerine eklenen kırmızı kompozit bileşenler ve bezele dizilmiş 42 adet kırmızı spinel taşın da yardımıyla bu durumu başarıyla bertaraf ediyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasa, 100 metre su geçirmezlik değeri ile deniz veya havuz kullanımına da yeşil ışık yakıyor.

465-sx-1130-vr-1213-lip19-hublot-big-bang-one-click-marc-ferrero-4.jpg

Kırmızı bileşenler ve taşlar modeli diğer versiyonlardan ayırmaya yetse de, esas fark kadran kısmında ortaya çıkıyor. Parlak siyah zemin üzerine Marc Ferrero tarafından çizilen çok renkli illüstrasyonun yer aldığı kadran, modele Pop-Art tarzı bir hava katıyor. Okunabilirlik faktörünün bu kadranın en başarılı özelliği olmadığı ortada ancak kadranın dış kısmında eklenen saat ve dakika skalasında, belki biraz alıştıktan sonra, zaman rahat bir şekilde takip edilebiliyor.

465-sx-1130-vr-1213-lip19-hublot-big-bang-one-click-marc-ferrero-2.jpg

Modelin içerisinde Calibre Hublot HUB1710 mekanizma görev yapıyor. Otomatik mekanizma tam kurulumda 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

465-sx-1130-vr-1213-lip19-hublot-big-bang-one-click-marc-ferrero-6.jpg

Sadece 50 adet ile limitli üretilen modele, perfore desenli kırmızı timsah derisi bir kayış eşlik ediyor. Pembe kauçuk astarla sıcak yaz günlerinde bile konforlu kullanım vadeden şık kayışa, Hublot imzalı katlanır klips eşlik ediyor.

465-sx-1130-vr-1213-lip19-hublot-big-bang-one-click-marc-ferrero-7.jpg

Benzer İncelemeler