alexa 418.NX.1107.RX.MXM19 | Titanium | Sang Bleu II | Big Bang | Hublot | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Big Bang Sang Bleu II Titanium (Ref. 418.NX.1107.RX.MXM19)

Sıradan Big Bang’lerin dikkatleri üzerine toplama katsayısını yetersiz bulanlar için geliyor. Karşınızda geometrinin gücünü arkasına alan Hublot Big Bang Sang Bleu II Titanium.

418-nx-1107-rx-mxm19-hublot-big-bang-unico-sang-bleu-ii-titanium-1.jpg

Çapı 35mm ile 45mm arasında değişen, yaklaşık 10-15 mm kalınlığındaki bir silindir parçasını kaç farklı şekilde tasarlayabilirsiniz? Eğer bu silindirik şekil bir kol saatine aitse cevabı kestirmek oldukça güç. Saat firmaları her an hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımlarla karşımıza çıkmaktan asla çekinmiyorlar. Hublot’un Big Bang Sang Bleu II Titanium modeli de yine bu beyin fırtınalarının nadide bir ürünü.

418-nx-1107-rx-mxm19-hublot-big-bang-unico-sang-bleu-ii-titanium-7.jpg

45mm çapında kasaya sahip model, Hublot’un klasikleşmiş Big Bang serisinin çizgilerini taşısa da çok yüzeyli formuyla farkını ortaya koyuyor. Tasarımcılar geometrik fenomenlerden bolca yararlanarak sıra dışılığın sınırlarını zorlamışlar. Kasada, kadranda, kollarda ve hatta rotorda yer alan sayısız üçgen, paralelkenar ve altıgen ile bir matematikçinin rüyası olabilecek kadar “çılgın” bir tasarıma sahip Sang Bleu II. Titanyum kasa, donuk gri rengi ve hafifliğiyle hem göze hitap ediyor hem de kullanıcısına büyük bir konfor sağlıyor. Saatin ön ve arka yüzeylerinde safir kristal camlara yer verilmiş ve modelin su geçirmezlik düzeyi 100 metre olarak belirtilmiş.

418-nx-1107-rx-mxm19-hublot-big-bang-unico-sang-bleu-ii-titanium-3.jpg

Siyah kadranda yer alan saat ve dakika kolları özenle işlenmiş bir sanat eseri edasıyla tasarlanmışlar. Üstelik şekilleri sayesinde kadranın her daim dolu dolu görünmesi sağlanmış ancak belirtmeliyim ki bu saatte bir bakışta zamanı okumak pek kolay değil. Eh, bileğinizde minyatür bir sanat eseri taşırken zamanı öğrenmek önceliklerinizden biri olmasa gerek. Saat 4:30 pozisyonunda yer alan -ne ilginçtir ki- yuvarlak pencereden tarih bilgisine de ulaşabiliyorsunuz.

418-nx-1107-rx-mxm19-hublot-big-bang-unico-sang-bleu-ii-titanium-2.jpg

Hublot, bir marka klasiği olarak bezele “H” formlu vidaları yerleştirmekten çekinmemiş. Tabii, bezelde de saatin geneline hâkim, köşeli tasarım anlayışından izler bulmak mümkün.

418-nx-1107-rx-mxm19-hublot-big-bang-unico-sang-bleu-ii-titanium-6.jpg

Modelin kabinde in-house geliştirilen ve üretilen otomatik kalibre HUB1240.MXM’ye yer verilmiş. Kolon çark koordinatörlü ve Flyback özellikli kronograf tam rezervde 72 saatlik kullanım sunuyor.

418-nx-1107-rx-mxm19-hublot-big-bang-unico-sang-bleu-ii-titanium-4.jpg

Hublot Big Bang Sang Bleu II Titanium, siyah renkli kauçuk kayış ve titanyumdan imal edilmiş katlanır toka ile sunuluyor. Dilenirse Hublot’un zengin kayış seçenekleri arasında seçim yapmak da mümkün.

418-nx-1107-rx-mxm19-hublot-big-bang-unico-sang-bleu-ii-titanium-5.jpg

Benzer İncelemeler