alexa Hublot | Big Bang | Unico | El Paradiso | Saint-Moritz
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Big Bang Unico El Paradiso

Hublot-logo.png

İsviçre’nin Engadine vadisinde yer alan Saint-Moritz muhteşem doğası ile yıllardır Avrupa’nın en gözde tatil mekânlarından birisi olarak ziyaretçilerine ev sahipliği yapıyor. Doğu Alplerin en yüksek noktalarından birisi olan bölgede yer alan El Paradiso, cafe ve restoranı ile konuklarına keyifli anlar yaşatan şık bir mekân. Bu mekânın sponsorlarından olan Hublot, buranın anısına birisi kadın birisi erkek olmak üzere iki özel model duyurmuştu. Koleksiyonda yer alan Big Bang UNICO erkek modeli mercek altında.

hublot-big-bang-unico-el-paradiso-7.jpg

Hublot’un limitli saatler üzerindeki başarısını artık konuşmaya gerek bile yok. İlk başlarda oldukça eleştirilen bu strateji (benim için de geçerli) yıllar içerisinde takdiri hak eden bir hal aldı. Hublot’un senede kaç farklı limitli model ürettiğini bilmiyorum, fakat birçoğu güncel koleksiyonda yer alan modellerin belli noktalarına yapılan küçük dokunuşlar ile tasarlanıyor. 

İşte bugün inceleme köşemize konuk olan Hublot Big Bang UNICO El Paradiso ise bu fikre tamamen karşıt bir model olmuş. Saati ilk elime aldığım zaman beni en çok etkileyen üzerindeki detaylar oldu. Saatin neresine baksam bu modele özel dokunuşlar dikkatimi çekti. 

hublot-big-bang-unico-el-paradiso-11.jpg

İlk olarak saatin kasasından bahsetmek istiyorum. 45mm seramik malzemeden klasik bir Big Bang kasasının çizgilerine sahip modelin dikkat çeken noktalarından birisi, bezelinde yazan “WHERE DEVILS MEET ANGELS” yazısı. Saatin ilham aldığı El Paradiso mekânının sloganlarından birisi olan bu yazı, bezele kazınmış durumda. Diğer bir slogan olan “CLOSE TO HEAVEN” ise kasanın sol yanında yer alıyor.

hublot-big-bang-unico-el-paradiso-2.jpg hublot-big-bang-unico-el-paradiso-5.jpg

Saatin kadranına baktığımızda ise siyah iskelet bir görüntü bizleri karşılıyor. Bi-Compax kronograf dizilimine sahip kadranda, tarih göstergesi saat 3 konumunda yer alıyor. Kadrandaki genel siyah hatlar, saniye kolunun ucundaki kırmızı üç kollu mızrak ile renklenmiş. Ayrıca kadranda “El Paradiso” yazısına elma ve boynuzlar eşlik ediyor.

hublot-big-bang-unico-el-paradiso-6.jpg

Modelin kalbinde otomatik HUB1242 kalibre görev yapıyor. Flyback kronograf özelliğine sahip mekanizma, tam kurulumun ardından 72 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Saatin arka yüzünde safir cam kullanılmış ve rotora St. Moritz dağlarının görüntüsü işlenmiş.

hublot-big-bang-unico-el-paradiso-10.jpg

Modelin üzerinde iç tarafı kauçuk kaplamalı gri renk denim kordon yer alıyor. Kasanın geneli ile uyumlu olacak şekilde seramik katlanır tokaya sahip kordon görünüm olarak tatminkâr olsa da, konfor konusunda biraz gerilerde. Denediğimiz modelin daha önce hiç kullanılmamış olması bu duruma önemli bir etken elbette ama markanın Santoni’ye yaptırdığı kayışların rahatlığı yok maalesef.

hublot-big-bang-unico-el-paradiso-8.jpg hublot-big-bang-unico-el-paradiso-9.jpg

Big Bang Unico El Paradiso benim en çok etkilendiğim Hublot modellerinden birisi oldu. Üzerindeki detaylar ile saat kendi hikâyesini anlatıyor demek mümkün. İstinye Park AVM HUBLOT Butik’te denediğimiz model yalnızca 20 adet ile limitli üretilmiş. Bunlardan birisini Türkiye’de inceleyebilmek ise elbette güzel bir deneyim oldu. İş birliklerinden dolayı Hublot İstanbul Butik’e teşekkürlerimizi iletiyoruz. Uzun süre mağaza stoklarında kalmayacağını düşündüğüm modeli yakından görmek isterseniz elinizi çabuk tutmanızda fayda var. 

hublot-big-bang-unico-el-paradiso-12.jpg

Benzer İncelemeler