alexa 471.QX.7127.RX | Unico | Gmt | Carbon | Big Bang | Hublot | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HUBLOT Big Bang Unico GMT Carbon (Ref. 471.QX.7127.RX)

Art of Fusion ilkesi ile pek çok alternatif malzeme ve tasarımı aynı çatı altında toplayan Hublot, kolay ayarlanabilir GMT özelliği ve karbon detayları ile dikkat çeken Big Bang Unico GMT Carbon ile tarzından ödün vermeden seyahat eden kullanıcılara göz kırpıyor.

471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-1.jpg

HUBLOT Big Bang Unico GMT koleksiyonunda farklı modeller bulunuyor. Aynı mekanik altyapı ve tasarım dilini kullanan modeller titanyum, karbon ve King Gold altın alaşımı malzeme seçenekleriyle birbirinden ayrılıyor. İnceleme için seçtiğimiz model ise karbon detayları ile öne çıkan Ref.4 71.QX.7127.RX versiyonu...

471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-9.jpg

Modelin kasası, artık pek çok farklı modelden aşina olduğumuz, klasik Big Bang tarzında tasarlanmış. 45mm çapında tasarlanan kasa, koyu tonda hazırlanmış karbon malzemenin de etkisiyle sportif ve iddialı bir duruşa kavuşmuş. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise, ürün grubunda yer alan diğer modellerde olduğu gibi, 100 metre / 10 bar olarak ayarlanmış.

471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-2.jpg 471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-5.jpg

Koleksiyonda yer alan tüm modellerin ortak noktalarından olan mavi tonu, kasayla bezel arasında kalan parçada ve butonlarda kendine yer bulmuş. Yine karbon malzemeden üretilmiş bezel, GMT fonksiyonlu modellerde görmeye alıştığımız 24 saat skalası ile hazırlanmış. Baton ve büyük rakam sembollerden oluşan skalanın saatin karmaşık görüntüsündeki payı da gözümüzden kaçmıyor.

471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-kapak.jpg

471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-4.jpg 471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-3.jpg

Modelin kadranı iskelet tarzında tasarlanmış. Baton tarzı kolların okunabilirliği, zeminde mekanizmanın yer alıyor olmasını da etkisiyle, biraz zayıf kalmış. Kadranın dış kısmına yerleştirilen dakika skalası ve hemen ortada yer alan gece/gündüz göstergesi özellikle alıştıktan sonra tüm fonksiyonların net ve hızlı bir şekilde okunmasını sağlıyor. Ancak yine de bir Tool Watch özelliği olarak görmeye alıştığımız GMT fonksiyonu için en kullanıcı dostu saat olmadığını da belirtmekte fayda görüyorum.

471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-8.jpg

HUBLOT Big Bang Unico GMT koleksiyonunda markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber HUB1251 mekanizma görev yapıyor. 41’i taş olmak üzere topla 358 parçadan oluşan entegre GMT özellikli otomatik mekanizma 28.800vph (4Hz) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 72 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Buton kontrollü pratik ikinci zaman ayar özelliği ile ön plana çıkan HUB1251, kasanın her iki yüzünde de yer alan safir kristal camlar sayesinde zevkle izlenebiliyor.

471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-6.jpg

Koleksiyonda yer alan tüm modellere, oluk deseniyle detaylandırılmış mavi kauçuk kayış eşlik ediyor. Hublot’a patentli kolay kayış değiştirme özelliğine de sahip olan kayışın uç kısmında ise konsepte uygun şekilde karbon aksesuar eklenmiş, siyah PVD kaplamalı titanyum katlanır klips yer alıyor.

471-qx-7127-rx-hublot-big-bang-unico-gmt-carbon-7.jpg
Benzer İncelemeler