alexa 525.OX.0180.RX.ORL18 | Orlinski King Gold | Classic Fusion | Aerofusion | Hublot | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski King Gold Ref. 525.OX.0180.RX.ORL18

Hublot-logo.png

Lüks saatçiliğin vazgeçilmezleri arasında yer alan Hublot, dünyaca ünlü Fransız sanatçı Richard Orlinski işbirliği ile tasarladığı Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski King Gold modeli ile Art of Fusion ilkesinin sınırlarını zorluyor.

525-ox-0180-rx-orl18-hublot-classic-fusion-aerofusion-chronograph-orlinski-king-gold-1.jpg

Richard Orlinski modern sanatın dünya çapındaki en önemli Fransız temsilcileri arasında gösterilen başarılı bir sanatçı. Daha doğrusu bir heykeltıraş… Art of Fusion (Füzyon Sanatı) gibi bir felsefeye sahip olan Hublot’un radarına takılmış olmasına da şaşmamak lazım haliyle… Ünlü terzilerden, grafiti sanatçılarına kadar uzanan geniş bir marka ortağı portföyüne sahip olan marka, başarılı Fransız heykeltıraş ile birlikte ilginç bir koleksiyona imza atmıştı. Bu koleksiyonun bayrak gemisi Hublot Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski King Gold Ref. 525.OX.0180.RX.ORL18, inceleme köşemizin bugünkü konuğu oldu.

525-ox-0180-rx-orl18-hublot-classic-fusion-aerofusion-chronograph-orlinski-king-gold-7.jpg

Model, Richard Orlinski tarafından tasarlanmış 45mm çapında bir kasa içerisinde sunuluyor. Ünlü heykeltıraşın imza detaylarından kabul edilen fasetli bir tasarıma sahip olan kasa, Hublot’nun patentli 18K pembe altın alaşımı King Gold materyalinden üretilmiş. Kasanın ön yüzünde yer alan bezel de yine sanatçının tasarım dilini yansıtacak şekilde hazırlanmış. Kasa ile aynı malzemeden üretilen bezelin üzerinde, bir Hublot klasiği olan H şeklinde tasarlanmış titanyum vidalar yer alıyor. 50 metre / 5 bar su basıncına dayanıklı tasarlanan kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor.

525-ox-0180-rx-orl18-hublot-classic-fusion-aerofusion-chronograph-orlinski-king-gold-2.jpg 525-ox-0180-rx-orl18-hublot-classic-fusion-aerofusion-chronograph-orlinski-king-gold-4.jpg

Hem tasarım hem de kullanılan malzeme açısından saati kolda gizlemek mümkün değil. Siyah kauçuk kayış tüm kullanım konforuna rağmen 45mm çapında hazırlanmış ve masif altından yapılmış kasayı bilekte dengelemekte zorluk çekiyor. Dolayısıyla dikkat çekme ve konfor konularında hassasiyeti olan kullanıcılar için ideal bir model olmama ihtimali çok yüksek.

525-ox-0180-rx-orl18-hublot-classic-fusion-aerofusion-chronograph-orlinski-king-gold-8.jpg

Modelin kadranı safir kristal camdan üretilmiş. Kadrana eşlik eden altın kaplama fasetli kollar ve indeksler de yine Richard Orlinski’nin imzasını taşıyor.

525-ox-0180-rx-orl18-hublot-classic-fusion-aerofusion-chronograph-orlinski-king-gold-3.jpg

Hublot Classic Fusion Aerofusion Chronograph Orlinski King Gold, Bi-Compax kronograf ve tarih özellikleri bulunan Caliber Ref. HUB1155 mekanizma ile geliyor. İskelet tarzında tasarlanan ve koyu renk kaplamalı bileşenleri ile modelin renk paletine uygun bir görünüm sunan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

525-ox-0180-rx-orl18-hublot-classic-fusion-aerofusion-chronograph-orlinski-king-gold-5.jpg

Sadece 200 adet ile sınırlı üretilen model, CHF 35,900 liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

525-ox-0180-rx-orl18-hublot-classic-fusion-aerofusion-chronograph-orlinski-king-gold-6.jpg
Benzer İncelemeler