alexa Bol d’Or Mirabaud | Chrono | Classic Fusion | Hublot | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Chrono Bol d’Or Mirabaud Limited Edition

Farklı tema ve sponsorluk çalışmalarıyla limitli/özel üretim konseptini yeniden tanımlayan Hublot, Cenevre Gölü’nde gerçekleştirilen Bol d’Or Mirabaud yelkenli yarışına ithaf edilen Hublot Classic Fusion Chrono Bol d’Or Mirabaud Limited Edition ile hem saat hem de yelken tutkunlarına sesleniyor.

hublot-classic-fusion-chrono-bol-d-or-mirabaud-limited-edition-1.jpg

Yatçılıkla ilgileniyorsanız Hublot’a ve her zevke uyacak kadar bol seçeneği olan ürün ailelerine aşina olmalısınız. Tasarımını derin maviliklerden, karakterini engin dalgalardan alan Hublot modellerinden bahsediyorum... Classic Fusion ailesi, bu felsefeler ışığında yaratılmış sayısız modele ev sahipliği yapıyor. Hemen hemen her malzeme ve renk kombinasyonuyla üretilen saatlerin sayıca bol olması, kimi saat severi mutlu ederken, kiminin de kafasını karıştırıyor. Sınırlı üretim versiyonlar dahil olmak üzere, birbirinden oldukça küçük farklarla ayrılan onlarca model arasından seçim yapmak, pek de kolay olmasa gerek.

hublot-classic-fusion-chrono-bol-d-or-mirabaud-limited-edition-9.jpg

Hublot Classic Fusion Chrono Bol d’Or Mirabaud Limited Edition, 2019 yılının ikinci yarısında tanıtılan ve yalnızca 81 adetle sınırlı sayıda üretilen bir model. İsviçre’de bulunan Cenevre Gölü’nde gerçekleştirilen Bol d’Or Mirabaud yelkenli yarışlarının 81. yıl dönümü anısına üretilen modelde, yatçılık ve yarış ruhundan bolca esintiye rastlamak mümkün. 500 teknenin katıldığı 125km süren amansız yarış, dünyanın en önemli yelkencilik müsabakalarından biri olarak kabul ediliyor. Hublot, bu önemli organizasyona sekiz yıldır ana sponsorlardan biri olarak destek vermekte.

hublot-classic-fusion-chrono-bol-d-or-mirabaud-limited-edition-2.jpg hublot-classic-fusion-chrono-bol-d-or-mirabaud-limited-edition-8.jpg

45mm x 13mm ölçülerinde mat ve parlak yüzeylerin bir arada kullanıldığı titanyum kasaya sahip modelin ön ve arka taraflarında safir kristal camlara yer verilmiş. Saatin su geçirmezlik düzeyi de 50 metre olarak açıklanmış. AR kaplamalı safir kristal camın ardında yer alan kadranda bi-compax yerleşimli kronograf alt kadranları gri ve mavi tonları ile bizleri selamlıyor. Fırtınalı denizleri çağrıştıran bu gri ve mavi renk temasına saatin kalanında da rastlamak mümkün. Eh, yelken yarışlarına özel tasarlanan bir saatin güçlü rüzgarları çağrıştırmasından daha doğal ne olabilir?

hublot-classic-fusion-chrono-bol-d-or-mirabaud-limited-edition-3.jpg hublot-classic-fusion-chrono-bol-d-or-mirabaud-limited-edition-4.jpg

Saatin kalbinde otomatik Caliber HUB1143 bulunuyor. ETA 2893-2 tabanlı mekanizma modüler kronograf yapısıyla dikkat çekiyor. 59 taşlı kalibre, 28800vph’de çalışıyor ve 42 saatlik güç rezervine sahip.

hublot-classic-fusion-chrono-bol-d-or-mirabaud-limited-edition-5.jpg

Katlanır toka ile sunulan, mavi kauçuk üzerine dikilmiş gri kumaş kayışa sahip modelin arka kapağında 81. Bol d’Or Mirabaud yarışıyla ilgili bir de logo yer alıyor.

hublot-classic-fusion-chrono-bol-d-or-mirabaud-limited-edition-6.jpg hublot-classic-fusion-chrono-bol-d-or-mirabaud-limited-edition-7.jpg
Benzer İncelemeler