alexa 511.BZ.6680.LR.OPX17 | Fuente | Hublot | Classic Fusion | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Fuente Limited Edition

Hublot-logo.png

Hublot ve Arturo Fuente iş birliği sonucu tasarlanan üç yeni model, saat severlerin beğenisine sunuldu. Altın, titanyum ve bronz olmak üzere üç farklı kasa içerisinde sunulan modeller üzerlerindeki işlemeler ile dikkat çekiyor.

hublot-arturo-fuente-x-3-.jpg

hublot-arturo-fuente-x-14-.jpg hublot-arturo-fuente-x-16-.jpg

1912 yılında Küba’da faaliyetlerine başlayan Arturo Fuente, o zaman ki adı ile "Tabacalera Arturo Fuente y Compañia", geçen yıllar ile beraber Küba’nın en önemli puro üreticilerinden birisi haline geldi. İlk defa 2012 yılında iş birliğine başlayan Hublot ve Arturo Fuente, birçok farklı modeli de saat severler ile buluşturdu. 

İnceleme köşemizde ağırladığımız modeller standart 45mm Classic Fusion kasası içerisinde sunuluyor. Kasa her ne kadar standart olsa da, üzerindeki işlemeler oldukça ince düşünülmüş detaylar barındırıyor. Kasaüzerinde puro yaprağı işlemesi, bezel üzerinde ise Havananın eski evlerindeki motifler kullanılmış. Tüm bu işlemeler ile Classic Fusion gibi klasikleşmiş ve sade bir kasa dizaynı, bir anda başka bir hale bürünmüş. 

hublot-arturo-fuente-x-2-.jpg hublot-arturo-fuente-x-6-.jpg

hublot-arturo-fuente-x-13-.jpg hublot-arturo-fuente-x-12-.jpg

Yukarıda da belirttiğim üzere üç farklı kasa içerisinde sunulan modellerden 18K King Gold (511.OX.6670.LR.OPX17) versiyonu 50 adet, titanyum (511.NX.6670.LR.OPX17) versiyonu 100 adet, bronz (511.BZ.6680.LR.OPX17) versiyonu 100 adet ile limitli üretilmişler. Modeller 50 metre su geçirmezlik değeri sunuyor.

hublot-arturo-fuente-x-19.jpg

Kasa malzemeleri ile uyumlu bir kadran rengi seçen Hublot, King Gold versiyonda bordo, titanyum versiyonda mavi, bronz kasada ise yeşil renk kadranı tercih etmiş. Kollar ve indekslerde 18 ayar altın kaplama tercih edilirken Superluminova malzeme kullanılmamış. Kadranda, saat 3 konumunda siyah zemin üzerine beyaz punto tarih penceresi yer alıyor. 

hublot-arturo-fuente-x-11-.jpg hublot-arturo-fuente-x-2-.jpg

Hublot Classic Fusion Fuente gücünü kalibre HUB1112’den alıyor. 4Hz frekansında çalışan mekanizma 42 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Tercih edilen mekanizma Classic Fusion ailesinde daha önce birçok modelde karşımıza çıkan standart olduğu kadar güvenilirliğini kanıtlamış bir kalibre.

hublot-arturo-fuente-x-8-.jpg

Model üzerinde kullanılan kordonlar kadran renkleri ile uyumlu olacak şekilde tercih edilmiş. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kordonların kalitesi Berluti versiyonları aratmayacak kadar başarılı. Timsah derisi kordonlara kasa malzemesi ile uyumlu katlanır toka eşlik ediyor. 

hublot-arturo-fuente-x-9-.jpg hublot-arturo-fuente-x-10-.jpg

Hublot Classic Fusion Fuente humidor fonksiyonunu içerisinde barındıran bir kutu ile beraber geliyor. 

hublot-arturo-fuente-x-20.jpg

İş birliklerinden dolayı Hublot İstanbul ve D-Saat ailesine bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Benzer İncelemeler