alexa 511.CX.0660.LR | 565.CX.0660.LR | Gold Crystal | Classic Fusion | Hublot | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Gold Crystal

Art of Fusion mottosuyla hafızalarda yer Hublot, altının en ilginç hallerinden birine ev sahipliği yapan Classic Fusion Gold Crystal ile zarafet ve lüksü siyah bir tuvalin üzerinde bir araya getiriyor.

hublot-classic-fusion-gold-crystal-2-.jpg

Koleksiyonda iki farklı versiyon yer alıyor. Aynı teknik ve görsel özellikleri paylaşan modeller, 45mm x 10.95mm ile 38mm x 9.6mm boyutlarında tasarlanmış kasalarıyla birbirinden ayrılıyor. Her iki model de siyah seramik malzemeden üretilmiş kasalarla sunuluyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasalar, H başlı bezel vidaları ve Hublot logolu iri kurma kolu gibi sembol detaylara yer veriyor. Her iki model de 100 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor.

hublot-classic-fusion-gold-crystal-1-.jpg hublot-classic-fusion-gold-crystal-4-.jpg

Konsepte adını veren Gold Crystal detayı, kadranda bizleri karşılıyor. Fosilleşmiş bitkileri anımsatan kadrandaki motif, değerli metalin buharlaştırılmasıyla oluşturulan ve Hublot'un Cenevre çevresindeki nehirlerde bulunduğu bilinen altına dayanan deneysel Altın Kristal saatiyle 2017'de ortaya attığı bir fikri yeniden ele alan, som altın malzemeden üretiliyor. Marka bünyesinde geliştirilen bu işleme tekniği küçük bir miktar saf, 24 ayar altınla başlıyor. Metal erime noktasına kadar ısıtılıyor ve daha sonra biraz daha ısıtılarak buhar benzeri bir altın akışı oluşturuluyor. Küçük altın parçacıkları daha sonra soğuk bir metal plakaya kanalize edilerek anında soğutuluyor ve Hublot'un "altın kristalleri" dediği şey ortaya çıkıyor. Elde edilen parçalar daha sonra sırasıyla siyah bir kadran üzerinde elle düzenleniyor, şeffaf bir cila ile kaplanıyor ve son olarak malzemeyi sertleştirmek adına için bir fırında pişiriliyor.

hublot-classic-fusion-gold-crystal-3-.jpg hublot-classic-fusion-gold-crystal-6-.jpg

Her iki modelin içerisinde de, Sellita SW-300-1 tabanlı, Caliber HUB1112 görev yapıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma tam kurulumda 42 saat güç rezervi sunuyor.

hublot-classic-fusion-gold-crystal-5-.jpg

Ref. 511.CX.0660.LR (45 mm) ve Ref. 565.CX.0660.LR (38 mm) ürün kodlarını taşıyan modellere siyah kauçuk astarlı timsah derisi kayış eşlik ediyor.

hublot-classic-fusion-gold-crystal-7-.jpg

Benzer İncelemeler