alexa Hublot | Classic Fusion | Italia Independent | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Italia Independent Collection

Hublot-logo.png

Hublot devamlı yeni materyal arayışında olan, aynı model üzerinde farklı malzemeler kullanan, kısaca yenilikçi bir marka olarak kendisini yıllardır yaptığı atılımlar ile kanıtlamış bir marka. Baselworld 2017 öncesi Hublot cephesinden gelen son haber de bunu doğrular nitelikte. Karşınızda Hublot Classic Fusion Italia Independent Collection…

hublot-classic-fusion-italia-independent-baselworld-2017-2.jpg

Hublot / Italia Independent işbirliğinin ilk meyvesi bu model değil elbette. Geçmişte Big Bang koleksiyonu üzerinde çalışan ikili, bu kez benim de favorim olan Classic Fusion koleksiyonunu seçmiş. 

Daha önce deri ve jean gibi farklı malzemeler kullanarak sektöre öncü olan marka, bu kez özel kumaşlardan faydalanmış. Farklı desen ve renklerde hazırlanmış toplam 6 saatten oluşan koleksiyon, 3 farklı kasa malzemesine sahip. Titanyum, King Gold ve Seramik malzemelerin kullanıldığı saatlerin kasa ölçüleri 45mm x 13.05mm olarak tasarlanmış. Classic Fusion koleksiyonunun kasa çap-kalınlık oranıyla olduğu kadar, kronograf butonları ve boynuz tasarımıyla da en güzel Hublot koleksiyonu olduğunu düşünüyorum.

hublot-classic-fusion-italia-independent-baselworld-2017-1.jpg

Hublot Classic Fusion Italia Independent Collection hem kordonda hem de kadranda kullanılan kumaşlar nedeniyle çok versatil bir koleksiyon değil elbette ancak doğru kombinasyonlarla şıklığınızı en iyi şekilde tamamlayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Saatin ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar kullanılmış. Ayrıca kasanın arka yüzünde limit numaralarına ve referans bilgilerine de yer verilmiş. Seride yer alan modellerin su geçirmezlik değeri ise 50 metre olarak ayarlanmış.

hublot-classic-fusion-italia-independent-baselworld-2017-4.jpg

Yeni modellerim kadranlarında 3 farklı desen uygulanmış; “houndstooth”, “prince of woles” (3 farklı versiyon) ve “tartan”(2 farklı versiyon). Kabaca ayırt etmek gerekirse titanyum kasaya sahip modellerde “houndstooth” ve “prince of woles” desenlerine, seramik kasalı modellerde “tartan” ve “prince of woles” desenine, son olarak King Gold kasalı saatlerde de “tartan” ve “prince of woles” desenlerine yer verilmiş.

hublot-classic-fusion-italia-independent-baselworld-2017-3.jpg

Saatin Bi-Compax kronograf alt kadranları da alışık olduğumuz Classic Fusion çizgilerinden çıkmamış ve 3-9 konumuna yerleştirilmiş. Tarih penceresi ise saat 6 noktasına konumlandırılmış.

hublot-classic-fusion-italia-independent-baselworld-2017-6.jpg

Modellerin kalbinde Caliber Ref. HUB1143 mekanizma kullanılmış. 4Hz frekansında çalışan ve tam kurulumda 42 saat güç rezervi sunan mekanizma, ETA-2892 baz alınarak tasarlanmış. Arka kapağın safir kristal olması dolayısıyla mekanizmayı seyretmek mümkün kılınmış.

Saatlerin kordonlarında, kadranlarda da kullanılan kumaşlara yer verilmiş. Terden ve sudan daha az etkilenmesi için kordonların iç yüzeyinde kauçuk malzeme kullanılmış. Ayrıca her modelin kasa malzemesine uygun materyalde katlanır klipsler tercih edilmiş.

hublot-classic-fusion-italia-independent-baselworld-2017-5.jpg

Hublot Classic Fusion Italia Independent Collection hem kordonda hem de kadranda kullanılan kumaşlar nedeniyle çok versatil bir koleksiyon değil elbette ancak doğru kombinasyonlarla şıklığınızı en iyi şekilde tamamlayacağınızdan şüpheniz olmasın.

hublot-classic-fusion-italia-independent-baselworld-2017-7.jpg

Benzer İncelemeler