alexa Classic Fusion | Hublot | Skeleton | Tourbillon
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Skeleton Tourbillon

Hublot-logo.png

Özellikle Jean Claude Biver yönetiminde önemli bir başarı elde eden Hublot, markanın ikonik kolekisyonlarından Classic Fusion altında yer alan Skeleton Tourbillon Titanium modeli ile mercek altında.

hublot-classic-fusion-skeleton-tourbillon-3.jpg

Hublot’un marka DNA’sını ne iyi şekilde temsil eden ürün gruplarından Classic Fusion Koleksiyonu’na geçtiğimiz yıllarda dâhil olan model, iskelet formunda hazırlanmış tasarımı ve Tourbillon özellikli mekanizmasıyla dikkat çekiyor.

hublot-classic-fusion-skeleton-tourbillon-4.jpg

Modelin kasası Classic Fusion koleksiyonu içerisinde farklı versiyonlara ev sahipliği yapan 45mm çapa sahip tipte ve titanyumdan üretilmiş. Ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların yer aldığı kasa, ilk defa 2010 senesinde tanıtılan ve markanın geçmişini modern zamanlarla bir araya getiren Classic Fusion tasarımının tüm ortak özelliklerini taşıyor.

hublot-classic-fusion-skeleton-tourbillon-5.jpg hublot-classic-fusion-skeleton-tourbillon-6.jpg

Saatin kadranı yok desek yanlış olmaz ziya iskelet tasarımının tam anlamıyla hakkını veren modelin, 9 adet saat markörü haricinde kadranla ilintili bir parçası bulunmuyor.  Saniye kolu olmayan modelin akrep ve yelkovanı da saat markörlerinde olduğu gibi siyah kaplamayla geliyor.

hublot-classic-fusion-skeleton-tourbillon-1.jpg

Modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. HUB6010 yer alıyor. Elden kurmalı olarak tasarlanan mekanizma toplamda 155 parçadan oluşuyor ve tam kurulumda 120 saatlik güç rezervi sunuyor.  4mm kalınlığa ve siyah ağırlıklı bir tasarıma sahip mekanizma, iskelet formu ve kasanın her iki yüzünde yer alan safir camlar sayesinde zevkle izlenebiliyor. Tourbillon eşapmanı ise saat 6 noktasında yer alıyor.

hublot-classic-fusion-skeleton-tourbillon-7.jpg

Markanın pek çok modelinde olduğu gibi Hublot Classic Fusion Skeleton Tourbillon Titanium da kauçuk astarlı timsah derisi kayış ile geliyor. Kayışın uç kısmında Hublot yazılı katlanır klips görev yapıyor.

hublot-classic-fusion-skeleton-tourbillon-8.jpg

Classic Fusion koleksiyonu dâhilinde Black Ceramic ve King Gold alternatifleri de bulunan model toplamda 50 adetlik limitli üretime sahip.

hublot-classic-fusion-skeleton-tourbillon-10.jpg hublot-classic-fusion-skeleton-tourbillon-9.jpg

Benzer İncelemeler