alexa Berluti | Hublot | Classic Fusion | Tourbillon | Scritto | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Tourbillon Berluti Scritto Collection

Hublot-logo.png

Sektörün önde gelen lüks saat üreticisi Hublot, “Art of Fusion” (Füzyon Sanatı) mottosunu bir kez daha gözler önüne seren yeni Classic Fusion Tourbillon Berluti Scritto Koleksiyonu’nu duyurdu. Ünlü ayakkabı markası Berluti ile iş birliği içerisinde tasarlanan yeni koleksiyonda Tourbillon özelliği ile dikkat çeken iki yeni model yer alıyor.

hublot-classic-fusion-tourbillon-berluti-scritto-2.jpg

Her biri 20 adet ile limitli üretilen modeller, 45mm çapında tasarlanmış Classic Fusion tarzı kasa içerisinde sunuluyor. Markaya patentli 18K altın alaşımı King Gold’un yanı sıra bir de parlatılmış siyah seramik seçeneği bulunan kasanın su geçirmezlik değeri ise 30 metre olarak belirtiliyor. Kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor.

hublot-classic-fusion-tourbillon-berluti-scritto-3.jpg

Her iki modelin kadranı da Berluti tarafından sağlanmış deriden hazırlanmış. Ünlü ayakkabı üreticisinin imzası haline gelen Scritto motifi ile süslenmiş deri kadranlardan 18K King Gold versiyonu için eskitilmiş efektli kahverengi, All Black versiyon için ise siyah renkte deriler kullanılmış. Saat 9 noktasında güç rezerv indikatörü yerleştirilen kadranın saat 6 noktasında ise Tourbillon eşapmanın görüldüğü perfore bölüme yer verilmiş.

hublot-classic-fusion-tourbillon-berluti-scritto-6.jpg

Modellerin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. HUB6016 tercih edilmiş. Elden kurmalı tasarlanan Tourbillon özellikli mekanizmanın tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 5 gün olarak ayarlanmış.

hublot-classic-fusion-tourbillon-berluti-scritto-4.jpg

İki model için de kadran renkleri ile uyumlu tasarlanmış Berluti üretimi kayışlar kullanılmış. Siyah kauçuk astar üzerine eskitme efektli Venezia derisinden üretilen kayışların uç kısmına, kasa malzemesi ile uyumlu katlanır klipsler eklenmiş. Modellerin özenle hazırlanan kutularına, Berluti imzası taşıyan deri ayakkabı bakım setleri konulmuş.

hublot-classic-fusion-tourbillon-berluti-scritto-5.jpg

20şer adet ile limitli üretilen modellerin tanıtım etkinliğine, aralarında Fransız golfçü ve marka dostu Alexander Levy, Fransız tenisçi Julien Benneteau, Lübnanlı ünlü stilist Rabih Kayrouz ve başarılı şef Yannick Alléno gibi isimlerin yer aldığı 180 davetli katıldı. 

hublot-classic-fusion-tourbillon-berluti-scritto-1.jpg

Benzer İncelemeler