alexa 511.NX.0630.VR.VEN16 | Hublot | Classic Fusion | Vendome | Bronz Kadran
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Classic Fusion Vendome Collection - Bronz Kadran

Hublot-logo.png

2016 senesi Bronz saatlerin yılı oldu desek yalan olmaz. Yıl boyunca farklı markalardan birçok bronz model, saat severlerin beğenisine sunuldu. 2016’nın bitmesine sayılı günler kala Hublot, Fransa’nın Vendome şehrinin anısına tasarladığı yeni bir model tanıttı. Bronz malzemeden üretilmiş kadranı ile dikkatleri üzerine çeken limitli modele gelin yakından bakalım.

Hublot-Classic-Fusion-Vendome-10.jpg

511.NX.0630.VR.VEN16 referans kodu ile Hublot kataloğunda yerini alan model, ilk etapta Vendome şehrinde bulunan Hublot butiğinde satışa çıkmış, daha sonrasında ise markanın diğer butiklerinde de boy göstermişti. Bu modelin bir örneğinin de İstinye Park AVM’ de yer alan Hublot butiğine ulaştığını öğrenince gidip yakından görmek istedim.

Şimdiye kadar Panerai, Tudor ve Maurice Lacroix gibi markalara ait bronz modeller inceleme şansım oldu. Hemen her birini çok beğendiğim bu modellerden farklı olarak Hublot, bronz malzemeye kasada değil, modelin kadranında yer vermiş. Bence çok da iyi yapmış…

Hublot-Classic-Fusion-Vendome-3.jpg

Modelin kadranına geçmeden önce, kasasından biraz bahsetmek istiyorum. 45mm çapında Classic Fusion tarzında tasarlanan kasa Titanyum malzemeden üretilmiş. 10.95mm kalınlığa sahip kasa, diğer Classic Fusion koleksiyonundaki tüm modeller gibi bilekte oldukça konforlu duruyor. Ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların kullanıldığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 50 metre olarak belirlenmiş.

Hublot-Classic-Fusion-Vendome-8.jpg

Hublot Classic Fusion Vendome Limited Edition modeli, bronz malzemeden üretilmiş özel bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Bronz malzemenin doğası gereği belli oranda korozyona uğrayan kadran her bir model için kendine has bir görünüm sunuyor. Dolayısıyla üretilen 100 modelin her biri için “unique” desek yanlış olmaz.

Hublot-Classic-Fusion-Vendome-2.jpg

Bu arada modelinin bronzdan üretilmiş bir kadrana sahip olmasının tek nedeni malzemenin yakın zamanda kavuştuğu popülarite değil elbette.  Şehrin en önemli sembollerinden birisi olan “Vendome Column” anıtı bronz bir kaplamaya sahip. 1810 yılında yapılan 44 metre uzunluğundaki dikili taşın üzerinde, Fransa’nın kazanmış olduğu kupalar ve savaşlar bronz bir kaplama ile işlenmiş. Zirve noktasında Napolyon büstünün bulunduğu bu ünlü yapıta gönderme yapan modelin kadranında saat 12 hizasında yer alan H logosunda ise, minyatür bir Vendome Column figürü göze çarpıyor.

Hublot-Classic-Fusion-Vendome-4.jpg

Modelin kalbinde Hublot Caliber Ref. HUB1100 görev yapıyor. Sellita SW300 temel alınarak geliştirilen otomatik mekanizma 4Hz frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunuyor.

Hublot-Classic-Fusion-Vendome-6.jpg

Saatin üzerinde eskitilmiş dana derisinden yapılmış kahverengi kordon yer alıyor. Kauçuk astarla güçlendirilmiş kayışın uç kısmında ise Hublot imzalı titanyum katlanır klips bulunuyor. Hublot modellerinin üzerinde gördüğümüz hemen tüm deri kayışlarda olduğu gibi, bu kayış da bilekte son derece konforlu duruyor. 10000 CHF’nin biraz üzerinde bir etiket fiyatına sahip modeli değerlendirmeden önce kesinlikle bilekte denemekte fayda var.

Hublot-Classic-Fusion-Vendome-7.jpg Hublot-Classic-Fusion-Vendome-5.jpg

Hublot-Classic-Fusion-Vendome-9.jpg

Benim Hublot Classic Fusion Vendome Limited Edition modeli için söyleyeceklerim bu kadar. Lütfen siz de fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde belirtin. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere. 

Benzer İncelemeler