alexa Spirit of Big Bang | Hublot | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Spirit of Big Bang

Saati incelemeye başladığımızda ilk fark ettiğimiz şey, her ne kadar Tonneau ( fıçı ) formundaki kasa tasarımından ötürü ailenin diğer üyelerinden oldukça farklı duruyor olsa da, detaylarda saatin her parçasının Big Bang tarzını hissettirmesiydi.

En az yuvarlak kasa formuna sahip versiyonları kadar dikkat çekici olduğu da kendini ilk saniyelerde hissettiren diğer özelliklerden biri diyebiliriz.

00000__DSC523200000_hblt_sprt.jpg

Bu arada ufak bir detayı da belirmekte fayda görüyoruz; Spirit of Big Bang’in kasasının arka kısmında hafif de olsa bir kavis var. Dolayısıyla yuvarlak Big Bang versiyonlara nazaran kolda biraz daha konforlu hissettiriyor.

Bunun yanında fıçı formundaki kasanın yuvarlak versiyonlar ile pek çok ortak yönü olduğunu görmek mümkün.

Bezelde yer alan H formundaki vidalar ve kauçuk ayar tepe/buton seti ilk göze çarpan ortak özelliklerden. Yeterli derecede okunabilirlik sağlama avantajını da sunan baton formundaki kollar ve indeksler de serinin klasikleşmiş hatlarını tamamlayan diğer detaylar olarak yerini alıyor.

00000__DSC523300000_hblt_sprt.jpg 00000__DSC523400000_hblt_sprt.jpg

Zenith’in efsaneleşmiş otomatik kronograf kalibresi El Primero baz alınarak geliştirilen kalibre, yine LVMH grup şirketi Zenith’in bu kalibre için uygun gördüğü orijinal çalışma hızı olan 36.000vph ile çalışacak şekilde tasarlanmış.

_DSC5236.jpg

İskelet formuna sahip kadran ve hemen altında tüm detayları gözler önüne serilmiş kalibreye baktığınızda, ilk başta zamanı hızlı ve doğru şekilde okumak biraz güç olabiliyor ancak Hublot’nun kontrast detaylar ile hem endüstriyel bir mekanik düzeneği hem de kusursuz bir sanat eserini akla getiren dizaynı ile kısa zaman içinde bakışlarınızda hayranlık dışında başka bir ifadeye yer kalmıyor.

00000__DSC526500000_hblt_sprt.jpg

Seçtiğiniz modele göre değişmekle birlikte Spirit of Big Bang timsah derisi veya kauçuk kayış ile satışa sunuluyor.

Deri kayışın iç kısmında kullanılan kauçuk astar kullanım konforu sağladığı gibi sıcak yaz aylarında kullanılsa bile deri kayışın çabuk yıpranmasına engel de oluyor.

Her iki kayış tipi için de bir Hublot klasiği sayılabilecek katlanır klips kasa ile uyumlu materyalden üretilmiş şekilde sunuluyor.

Sadece HUBLOT butiklerde satışa sunulan saatin üretimi de 100 adet ile sınırlandırılmış.

Benzer İncelemeler