alexa 614.NX.1170.RX | Meca-10 | Spirit Of Big Bang | Hublot | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot Spirit Of Big Bang Meca-10

Hublot, 10-gün güç rezerv süresi ile dikkat çeken mekanizması Meca-10 ile hayat bulan sıra dışı model ailesi Spirit Of Big Bang Meca-10 ile mekanizma/kasa uyumunda standartları yeniden belirliyor.

hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-1.jpg

Hublot denildiğinde ilk akla gelen unsurlar, özgün kasa tasarımları, alternatif malzemeleri ve elbette entegre kayışları ile akıllarda yer eden modeller oluyor. Ağırlıklı olarak Classic Fusion ve Big Bang model aileleri ile tanınan markanın etrafta çok fazla örneğini görmediğimiz bir koleksiyonu daha var: Spirit Of Big Bang. Tonneau (fıçı) formunda tasarlanmış kasasıyla yine kutuplaşmış yorumların odağı olmaktan kaçamayan koleksiyon, sene başında Dubai’de gerçekleşen LVMH Group etkinliğinde ünlü Meca-10 mekanizma ile donatılmış modelleriyle boy göstermişti. Gelin bu ilginç koleksiyona yakından bakalım...

hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-9.jpg

Koleksiyon alıştığımız veya en azından beklediğimiz Hublot tasarımlarına benzemekle birlikte, Tonneau kasasısın da etkisiyle, farklı bazı(!) markaları aklımıza getiriyor kaçınılmaz bir şekilde... Ancak bu koleksiyonu özel yapan unsur, kasa ve mekanizma arasındaki kusursuz uyum olarak karşımıza çıkıyor.

hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-3.jpg hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-7.jpg

Hublot Spirit Of Big Bang Meca-10, Titanium, 18K King Gold ve Black Magic seramik alternatifleri bulunan, 45mm çapında ve 14.45mm yüksekliğinde tasarlanmış, fıçı tipi kasa ile geliyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasa, 50 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor. Kasanın ön yüzünde, markanın sembol detaylarından 6 adet H başlı vida ile sabitlenen bezel de yer alıyor.

hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-5.jpg hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-8.jpg

Hublot, gurur duyduğu mekanizması Meca-10’in zevkle izlenebilmesi için iskelet tarzı bir kadrandan faydalanıyor. Baton tarzı markörler ve kalın kollarla donatılan kadran, Super-LumiNOVA fosfor uygulaması sayesinde hemen her ortamda zamanın okunmasını mümkün kılıyor. Karartılmış ve yer yer perfore edilmiş bileşenleri ile modelin ileri teknoloji ürünü imajına katkıda bulunan mekanizmanın güç rezervi, saat 3 yönünde bulunan göstergeden okunabiliyor. Küçük saniye göstergesi ise saat 9 konumunda yer alıyor.

hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-4.jpg hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-2.jpg

Model ailesinin içerisinde, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan, Meca-10 Hublot Calibre HUB1233 görev yapıyor. 228 parçalı/26 taşlı elden kurmalı mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 10 gün gibi muazzam bir güç rezerv süresi sunuyor. Yalnız mekanizmanın teknik detayları bu kadarla sınırlı değil. İlk etapta fıçı tarzında bir kasaya uygun tasarlanmayan Meca-10, Spirit of Big Bang için birçok majör değişiklik içeriyor. Yuvarlak olan ana gövde yerinş, bileşenleri çalışma yerlerinde sabit tutan köprülere bırakıyor. Bu sayede kazanılan alan, Meca-10’e 10 günlük güç rezerv süresini sağlayan çift tulumbanın adaptasyonuna izin veriyor.

hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-6.jpg

Hublot Spirit Of Big Bang Meca-10 modelleri, kasa malzemesiyle uyumlu üretilmiş katlanır tokalarla sabitlene siyah kauçuk kayış ile geliyor. Versiyonlara ait referans ve liste fiyatları ise şöyle;

hublot-spirit-of-big-bang-meca-10-10.jpg

Titanium 614.NX.1170.RX EUR 22,700

King Gold 614.OX.1180.RX EUR 43,500

Black Ceramic 614.CI.1170.RX EUR 26,900

Benzer İncelemeler