alexa Hublot | Shepard | Fairey | Classic Fusion | Aerofusion
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Hublot x Shepard Fairey Classic Fusion Aerofusion Chronograph All Black

Hublot, Amerikalı ünlü sokak sanatçısı Shepard Fairey ile iş birliği içerisinde tasarladığı yeni limitli üretim modelini tanıttı.

hublot-shepard-fairey-classic-fusion-1.jpg

Art of Fusion (Füzyon Sanatı) mottosu kapsamında başka hiçbir lüks saat markasının denemediği cesur ve yenilikçi tasarımlara imza atan Hublot, yeni bir limitli üretim model ile hayranlarını selamlıyor. ABD eski başkanı Barack Obama’nı 2008’deki seçim kampanyası için tasarladığı Hope isimli eseri ile ünlenen sokak sanatçısı Shepard Fairey, bir kez daha tuval olarak bir Hublot’u tercih ediyor.

hublot-shepard-fairey-classic-fusion-2.jpg

Markanın Fairey ile olan iş birliği 2018 senesinde tanıtılan Big Bang Meca-10 Shepard Fairey ile başlıyor. 2020’de yeniden aynı projede buluşan ikili, Classic Fusion Chronograph Shepard Fairey modeli ile boy gösteriyor. Titanyum temalı bu model, yeni tanıtılan versiyona da temel teşkil ediyor. 

hublot-shepard-fairey-classic-fusion-3.jpg

Yeni model 45mm çapında tasarlanmış, modern Classic Fusion Aerofusion Chronograph kasa ile geliyor. Mikro-kumlama mat siyah seramikten üretilen kasanın üzerinde, Fairey’in imzasını taşıyan Mandala tarzı desenler yer alıyor. Hublot imzalı kurma kolu ve geniş kronograf butonları ile donatılan kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar görev yapıyor. Şık kasa 50 metreye kadar su basıncına dayanım sağlıyor. 

hublot-shepard-fairey-classic-fusion-4.jpg

Kadran kısmında da 2020’de tanıtılan model ile olan benzerlikler devam ediyor. Fairey’in ustaca uyguladığı dokunuşlar, tamamen iskeletleştirilmiş kadrana kattığı derinlikle desenleri daha da belirgin hale getiriyor. Safir zeminli kadranın orta kısmında ise Fairey’in imzası kabul edilen Mandala yer alıyor. Bir önceki modelde kırmızı rengin kullanıldığı dakika markörleri kronograf ibresi, bu modelde parlatılmış şekilde karşımıza çıkıyor.

hublot-shepard-fairey-classic-fusion-5.jpg

Yeni model Caliber HUB1155 mekanizma ile çalışıyor. ETA 2892-A2 temel alınarak tasarlanan modüler kronograf özellikli otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Gücünü perfore tasarlanmış Hublot imzalı rotorundan alan kalibre, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

hublot-shepard-fairey-classic-fusion-6.jpg

Sadece 50 adet ile limitli üretilen modele üzeri çizgili siyah kauçuk kayış ve siyah seramik/paslanmaz çelik karışımı katlanır toka eşlik ediyor. ABD sınırları içerisinde yer alan butiklerde ve markanın resmi e-ticaret sitesinde satışa sunulan model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 25,500.

Benzer İncelemeler