alexa HYT | Watches & Wonders Yenilikleri | H12352 | H5
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT H5 (Ref. H12352)

Zaman akıcıdır. Geçmiş, şu an ve gelecek de bu akışkanlığa verdiğimiz isimlerden ibarettir. HYT ile zamanı felsefi derinliğiyle kucaklamaya hazır mısınız?

h12352-hyt-h5-1.jpg

HYT, akışkanlar mekaniğinin büyülü dünyasından ilham alınarak tasarlanan, çok özel saatlere imzasını atıyor. Tıpkı Watches & Wonders 2020 kapsamında gösterime sunulan H5 modeli gibi. 48,8mm x 20,08mm ölçülerinde paslanmaz çelik kasanın, kâğıt üstünde büyük gibi görünen boyutları sizi aldatmasın. H5, iri ebatlarını lehine çevirebilmeyi başarabilmiş ender markalardan biri ve bu geleneğini H5 modelinde de sürdürmeye kararlı. Geniş çapı çevreleyen ve aynı anda bezel ve kısmen kasa görevi de üstlenen bombeli safir kristal cam sayesinde, HYT’nin tüm karakteristik tasarım detayları gözler önüne seriliyor. Üstelik H5, bilekte, boynuzsuz kasa ve özel kayış tasarımı sayesinde, bir hayli konforlu. Modelin arka kapağında da safir kristal cama yer verilmiş ve saatin su geçirmezlik düzeyi 50 metre ile sınırlandırılmış.

h12352-hyt-h5-3.jpg

H5 modelinde, tamamen in-house geliştirilen ve üretilen elden kurmalı Caliber 501’e yer verilmiş. 28800vph’de çalışan 41 taşlı mekanizma, 65 saatlik güç rezervine sahip. H5’in kadranına, daha doğrusu mekanizmanın üst kısmına baktığınızda, hayranlık uyandırıcı bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Saat, kadranı çevreleyen kılcal borunun içinde yer alan biri şeffaf diğeri renkli ve birbirine karışmayan iki farklı sıvı sayesinde gösteriliyor. Kılcal borunun içindeki sıvılar, mekanizmanın alt kısmında konumlandırılmış iki adet tulumba sayesinde hareket ediyorlar. Dakika sayacı ise bu tulumbaların hemen üstünde yer alıyor ve alışılagelmiş ibre yöntemiyle gösteriliyor. Dakikanın hemen solunda küçük saniye, sağında ise kalan güç rezervi göstergeleri yer alıyor.

h12352-hyt-h5-2.jpg

H12352 referans numaralı HYT H5, gri renkli kauçuk kayış ve titanyum toka ile müşterilerin beğenisine sunuluyor. Tam bu noktada saate sahip olmayı düşünen kişilerin acele etmeleri gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyorum çünkü bu model sadece 25 adet üretilecek.

h12352-hyt-h5-4.jpg

Benzer İncelemeler