alexa HYT | Moon Runner Ghost | Moon Runner Desert | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT Moon Runner Ghost & Moon Runner Desert

Sıvı sistemli gösterim şekliyle egzotik saatçiliğin aykırı isimleri arasında yer alan HYT, Moon Runnermodel ailesine eklediği iki yeni limitli üretim modeli duyurdu. Karşınızda HYT Moon Runner Ghost ve HYT Moon Runner Desert.

hyt-moon-runner-ghost-moon-runner-desert-1.jpg hyt-moon-runner-ghost-moon-runner-desert-2.jpg

Moon Runner serisi, tüm modellerinde HYT'nin temel teknolojisini kullanıyor. Modeller, biri renkli biri şeffaf olmak üzere birbirine karışmayan iki sıvı içeren kılcal bir tüple donatılıyor. Bu sıvılar, birinin genleşirken diğerinin büzüldüğü ve sıvıyı boru boyunca hareket ettiren bir körük sistemi tarafından hareket ettiriliyor. Körüklerden biri, sıcaklık değişikliklerini karşılamak ve sıvı genleşmesine ve büzülmesine karşı koruma sağlamak için dahili bir termal dengeleme sistemine de yer veriyor. Aynı sistem, iki sıvı arasındaki doğru sıvı basıncını ve sınır konumunu koruma özelliğini de sunuyor. Körüklerin genişlemesini ve büzülmesini düzenleyen kam ve kaldıraç sistemi, sıvıyı dakikada 1,5 mikron ilerleterek son derece hassas bir şekilde çalışıyor. Sıvının kadran etrafında tam dönüşünü tamamlaması 12 saat sürüyor ve her 12 saatlik döngünün sonunda körükler orijinal konumlarına geri dönüyor. Renkli sıvı, geriye dönük bir saat göstergesi olarak görev yapıyor. Üçgen işaretçi aracılığıyla dakikaları okumak için, kadranın iç flanşında bir skala yer alıyor. Ay faz ekranının etrafındaki iki eşmerkezli ve dönen titanyum disk, saat 6 indeksinin yanında tarih ve ayı gösterecek şekilde gravüre yer veriyor. Bununla birlikte, Moon Runner modellerinin göze çarpan özelliği, Ay'ın aydınlatılmış kısmını gösteren bir açıklığa sahip merkezi 3D ay fazı göstergesi olarak yerini alıyor.

hyt-moon-runner-ghost-moon-runner-desert-3.jpg hyt-moon-runner-ghost-moon-runner-desert-4.jpg

Yeni modeller 48mm x 52.30mm x 17.20mm boyutlarında tasarlanmış kasa ile geliyor. Ghost modelinde titanyum ve karbon malzemelerden üretilen kasa, siyah ve gümüş PVD kaplamalı kurma kolu ve siyah zeminli gümüş yan detaylar yer alıyor. Desert modelinde ise siyah kaplamalı ve kumlama yüzeyli titanyum ve karbon malzemeden üretilmiş kasa, siyah PVD kaplamalı kurma kolu ve kum rengi zeminli siyah yan detaylar göze çarpıyor. Su geçirmezliği 30M ile sınırlandırılan kasaların ön yüzünde, yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal cam görev yapıyor. 

hyt-moon-runner-ghost-moon-runner-desert-5.jpg  

Ghost, siyah kaplamalı pirinç zemin üzerine 3D siyah kaplamalı aplikler, beyaz fosforlu rakamlar ve beyaz fosforlu logo (SLN blokları ile), siyah arka planlı siyah ızgaralar, borosilikat kılcal boru içindeki siyah sıvı detaylarına yer veren bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Desert modelinde de yine aynı tema ve bileşenler kullanılıyor ama modele özgü olarak sayılar ve logo kum rengi fosforla geliyor. 

 hyt-moon-runner-ghost-moon-runner-desert-6.jpg

Her iki model de gücünü Caliber HYT 601-MO mekanizmadan alıyor. Eric Coudray tarafından geliştirilen tescilli mekanizma, elden kurmalı mimarisinin üzerine eklenen sıvı gösterim modülüne yer veriyor. 4Hz (28.800voh) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 72 saatlik güç rezervi sunuyor. Akışkan Retrograde saat, merkezi dakika sayacı, gün ve ay göstergelerine yer veren mekanizmada bir de 3D Ay fazı ekranı yer alıyor. 

hyt-moon-runner-ghost-moon-runner-desert-7.jpg

Bej veya siyah mikrofiber kabartmalı süslemeli siyah kauçuk kayış ve titanyum toka ile gelen modellerden her biri 15 adet ile sınırlı üretiliyor ve CHF 125,000 (vergiler hariç) etiket fiyatı taşıyor. 

Benzer İncelemeler