alexa 159-TD-49-GF-CH | Skull | HYT | Pocket Watch | PRE-SIHH 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

HYT Skull Pocket Watch

HYT-Logo.jpg

SIHH 2017’ye günler kala bir yeni model de egzotik modelleri ile tanınan HYT’den geldi. Markanın sembol detaylarından hareketli sıvı sitemiyle çalışan yeni model, bu sefer bir cep saati...

SkullPocket-News2-800x440.jpg

Resmi tanıtımı için SIHH 2017 fuarı öngörülen yeni modelin iki önemli özelliği var. Bunlardan bir tanesi şüphesiz cep saati olması...“Avcı kasa” diye tabir edilen ve ön kısmında bir kapak bulunan modelin genel özellikleri, yine Skull serisinde yer alan kol saati versiyonuyla benzerlik gösteriyor. Yeni model, koleksiyona ismini veren kurukafa motifinin hatları şeklinde hazırlanmış ince kristal bir boru içerisinde hareket eden sıvı ile zamanı gösteriyor.

SkullPocket-News1-800x440.jpg

Saate hayat veren sıvı, saat 6 noktasında yani kadrandaki kurukafa motifinin dişlerine denk gelen bölümde yer alan iki körük vasıtası ile pompalanıyor. Her saat başında tekrar başlangıç noktası olan saat 6 pozisyonuna geri dönen sıvı, bir nevi retrograde tarzı bir hareket sergiliyor.

HYT-SkullPocketOpen-Mush-72-RGB.jpg

Yeni modelin diğer öne çıkan özelliği ise sıvının aydınlatmasında kullanılan sistem... Klasik bir manyeto gibi çalışan aydınlatma düzeneği gücünü saat 5 noktasında yer alan ayar butonu vasıtasıyla devreye giren körük sisteminden alıyor. Butona basıldıktan sonra devreye giren aydınlatma düzeneği, 5 saniye boyuca mavi-beyaz tonlarında ışık veren iki LED ampüle enerji sağlıyor.

SkullPocket-News4-800x440.jpg

59mm çapında ve titanyumdan üretilen kasanın ön kısmındaki kapak saat 6 noktasında yer alan çıkıntı sayesinde açılıyor. İç kısmı deri kaplı olarak hazırlanan kapak kişiselleştirmeye açık bir yapı sunuyor. Saatin beraberinde yine titanyumdan yapılmış bir zincir yer alıyor.

HYT-SkullPocketClose-Mush-72-RGB.jpg

HYT satış noktalarında saatseverlerin beğenisine sunulacak model, toplamda 88 adet üretilecek ve US$115,000 fiyat etiketi ile gelecek.

Benzer İncelemeler