alexa Seduttori Tourbillon | Serpenti | Bulgari | LVMH 2020 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

İtalyan-İsviçre Genlerinin Sentezi: Bulgari Serpenti Seduttori Tourbillon

Pırlantalar, elle yapılmış dekorasyonlar ve geleneksel lüks İsviçre saatçiliği deneyimi... Serpenti Seduttori Tourbillon, incecik ve küçücük kasasında, saatçiliğin en güzel miraslarından tourbillon’u taşıyor.

103257-bvlgari-serpenti-seduttori-tourbillon-1.jpg

İtalya’nın Roma kentinde, 1884 yılında, Yunan gümüşçü Sotirio Bulgari tarafından kurulan Bulgari, hiç kuşkusuz bütün kadınların favorilerinden. Kurulduğu günden itibaren mücevherlerinin mükemmel işçiliğiyle önce Avrupa’da sonra da dünyada büyük bir üne kavuşan marka, canlı renk kombinasyonları, zarif ve dengeli tasarımları, köklerinden ilham alarak ürettiği ayırt edici motifleriyle lüks sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Mücevher evreninin kurallarını adeta yeniden inşa eden Bulgari, dünyaca ünlü ikonlar yaratıp, trendleri belirleyerek bu ikonları saatçiliğe entegre etti ve saatseverler tarafından arzu edilen modeller yaratmayı başardı.

103257-bvlgari-serpenti-seduttori-tourbillon-8.jpg

LVMH Dubai Watch Week 2020 etkinliğinde bu yılın belki en çok konuşulacak yeniliklerine imza atan Romalı kuyumcu, en ikonik saatlerinden biri olan Serpenti Seduttori’ye tourbillon ekleyerek, hemen hemen her yıl olduğu gibi bu yıl da bütün dikkatleri üzerine çekti.

103257-bvlgari-serpenti-seduttori-tourbillon-3.jpg

Yıllar içinde Bulgari, her bir saatinin kalbinde yatan mücevher yapımı uzmanlığı ve İsviçre saatçilik yetenekleri sayesinde ‘zamanın kuyumcusu’ (Jeweler of Time) rolünü üstlendi. Markanın üretimlerinde her ne kadar işlev biçimi takip etse de Bulgari, tekniklerin kusursuz uygulanışıyla işlevden de ödün vermiyor.

103257-bvlgari-serpenti-seduttori-tourbillon-4.jpg

Born to Shine modellerinden Serpenti Seduttori Tourbillon, dünyanın en küçük tourbillon mekanizmalarından Caliber BVL150 ile çalışıyor. Tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sağlayan elden kurmalı mekanizma için, 70’lerde quartz’ın yerini aldığı küçük mekanik mekanizma geleneğinin devamı diyebiliriz. Serpenti’nin yılan kafası şeklindeki kasasına sığacak boyutta şekillendirilen rodyum kaplamalı, safir köprülü mekanizma, elle dekore edilmiş.

103257-bvlgari-serpenti-seduttori-tourbillon-6.jpg

Serpenti Seduttori Tourbillon Rose Gold (Ref. 103257), 34mm çapında 18K pembe altın kasayla geliyor. Kasanın ve kadranın tamamını elmas kesim pırlantalar süslüyor. Saatin kurma kolundaysa yaklaşık 0.28 karatlık kabaşon kesim yakut yer alıyor. İncelikte rekor üstüne rekor kıran Bulgari’nin, Seduttori Tourbillon modeli yalnızca 8.90mm inceliğinde. 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteren saatin safir kristal cam bölmeli arka kapağından mekanizmanın safir köprüsü görülebiliyor.

103257-bvlgari-serpenti-seduttori-tourbillon-2.jpg 103257-bvlgari-serpenti-seduttori-tourbillon-5.jpg

Bulgari Serpenti Seduttori Tourbillon Rose Gold, kahverengi timsah derisi kayış ve yine elmas kesim pırlantalarla süslenen tokayla tamamlanıyor. Saatin tamamında yaklaşık 2.88 karatlık 299 pırlanta bulunuyor.

103257-bvlgari-serpenti-seduttori-tourbillon-7.jpg

Serpenti Seduttori Tourbillon White Gold (Ref. 103260) ve Serpenti Seduttori Tourbillon White Gold and Fully Diamonds (Ref. 103261) ise bu koleksiyonda yer alan diğer seçenekler arasında yer alıyor.
Benzer İncelemeler