alexa IW379403 | IWC | Aquatimer | Perpetual Calendar | Digital Date-Month Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Aquatimer Perpetual Calendar Digital Date-Month Edition “50 Years”

iwclogo.png

IWC Schaffhausen, ikonik ürün grubu Aquatimer Koleksiyonu’nun 50. Yılını, Ceratanium denen yeni bir alaşımdan yapılmış özel bir model ile taçlandırdı.

Richemont Group bünyesinde faaliyetlerine devam eden köklü marka, 2017 senesi yeniliklerini büyük ölçüde Da Vinci Koleksiyonu bünyesinde yer alan modellere ayırmış ancak diğer koleksiyonlardan yeni modeller tanıtmayı da ihmal etmemişti. IWC cephesinden saatlere ulaşan son yenilik ise, bu sene 50. Yılını kutlayan Aquatimer Koleksiyonu’ndan geldi.

-WC-Aquatimer-Perpetual-Calendar-Digital-Date-Month-Edition-50-years-2.jpg

Sadece 50 adet ile sınırlandırılmış üretime sahip yeni modelin en çok dikkat çeken özelliği, kasasının yapımında kullanılan Ceratanium alaşımı. İsminden de anlaşılacağı gibi, yeni alaşım seramik ve titanyum malzemelerinin karışımından oluşuyor. Sert ve çizilmelere dirençli karakterini yapısında yer alan seramik moleküllerinden alan alaşım, hafiflik ve dayanıklılık özelliklerini ise titanyumdan alıyor. IWC’nin malzeme laboratuarında sürdürülen beş yıllık Ar&Ge çalışmasının sonucu olarak üretilen yeni materyal, anti-alerjen özelliği sayesinde tüm bünyeler için güvenle kullanılabiliyor.

-WC-Aquatimer-Perpetual-Calendar-Digital-Date-Month-Edition-50-years-5.jpg

İlk tanıtıldığı 1967 senesinde, sunduğu 200 metre su basıncına dayanıklılık değeri ve ön camın altında yer alan içerden dönebilen dalgıç bezeli ile büyük beğeni toplayan Aquatimer’ın 50. Yılı anısına üretilen bu özel model ile saat dünyasına merhaba diyen malzeme sayesinde IWC de, alternatif malzeme üreten markalar arasında yerini alıyor.

-WC-Aquatimer-Perpetual-Calendar-Digital-Date-Month-Edition-50-years-6.jpg

Modelin mat siyah Ceratanium malzemeden üretilmiş kasası 49mm çapında ve 19.5mm yüksekliğinde tasarlanmış. 2014 senesinde yeniden yorumlanan Aquatimer Koleksiyonu bünyesinde yer alan diğer tüm modellerde olduğu gibi, IWC Aquatimer Perpetual Calendar Digital Date-Month Edition “50 Yrs” versiyonunda da içerden dönebilen dalgıç bezeli yer alıyor. IWC’nin patentli SafeDive sistemi sayesinde kazayla dönme gibi durumlara karşı korumalı olan bezel, her iki taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip, hafif bombeli tasarlanmış safir kristal cam ile korunuyor. Arka kapağında safir kristal cam bölmenin yer aldığı modelin su geçirmezlik değeri ise 100 metre olarak belirtiliyor.

Modelin siyah ağırlıklı tasarlanan kadranında kırmız ve beyaz detaylar göze çarpıyor. Gün ve ay göstergeleri dijital stilde hazırlanmış büyük rakam indekslerden okunuyor. Saat 12 noktasında yer alan alt-kadrandan saat ve dakika bazında lap süreleri okunurken, saat 6 noktasında yer alan kadrandan da küçük saniye ve artık yıl bilgileri izlenebiliyor.

-WC-Aquatimer-Perpetual-Calendar-Digital-Date-Month-Edition-50-years-4.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 89802 görev yapıyor. Modelin siyah ağırlıklı tasarımına uygun şekilde bazı bileşenleri siyah kaplama tasarlanan otomatik kurgulu mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 68 saatlik güç rezervi sunuyor. Arka kapakta yer alan safir kristal cam bölmeden izlenebilen 51 taşlı mekanizmada, 2100 yılına kadar ayar gerektirmeyen Perpetual Calendar özelliği de yer alıyor.

-WC-Aquatimer-Perpetual-Calendar-Digital-Date-Month-Edition-50-years-3.jpg

IWC Aquatimer Perpetual Calendar Digital Date-Month Edition “50 Yrs” modeli, markanın patentli kolay kayış değiştirme sistemine sahip siyah kauçuk kayış ile geliyor. Kasaya bağlantı noktalarına yakın kanalları ile klasik dalgıç kayışlarına gönderme yapan kauçuk kayışa yine Ceratanium’dan yapılmış siyah toka eşlik ediyor.

-WC-Aquatimer-Perpetual-Calendar-Digital-Date-Month-Edition-50-years-1.jpg

CHF 50.000 satış fiyatına sahip modelin Ekim ayı içerisinde IWC Schaffhausen butiklerine ulaşması öngörülüyor. 

Benzer İncelemeler