alexa IWC | Big Pilot | Perpetual Calendar | Green Dial | Review
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Big Pilot Perpetual Calendar Green Dial IW503608

Watches & Wonders 2023 fuarının yıldız isimleri arasında yer alan IWC, ikonik Big Pilot ürün grubunun bayrak gemisi model ailesi olan Perpetual Calendar’ı, saat dünyasının modası geçmek bilmeyen rengi yeşil ile tanıştırıyor.

iwc-big-pilot-perpetual-calendar-green-dial-1.jpg

Geride bıraktığımız Watches & Wonders fuarının yıldız isimleri arasında yer alan IWC, yeni modelleri kadar retro-fütürist tasarımıyla büyük beğeni toplayan fuar standı ile de dikkatleri üzerine çekmişti. Markanın sunduğu yenilikler arasında en büyük ilgiyi, ünlü saat gurusu Gerald Genta’nın hünerli kaleminden çıkan yeni Ingenieur toplasa da, IWC cebinde farklı yeni modeller de getirmişti.

Bu modeller arasında yine çok ses getiren yeniliklerden biri de, markanın artık bir ikon haline gelen Big Pilot ürün grubunun yüksek komplikasyon segmentindeki özgün üyesi Perpetual Calendar da vardı. Klasik pilot saati DNA’sını geleneksel saatçiliğin demirbaş komplikasyonlarından sürekli takvim ile bir araya getiren model ailesi, yeşil temasıyla öne çıkan yeni bir model ile genişledi. 

iwc-big-pilot-perpetual-calendar-green-dial-2.jpg

Ürün grubuna eklenen yeni model, 2021’de tanıtılan ve mavi kadran/çelik kasa/mavi deri kayış tasarım detaylarını taşıyan, güncel Big Pilot kasasıyla geliyor. 46.2mm çapında ve 15.4mm yüksekliğinde tasarlanan kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Mat yüzeylere parlak bileşenlerin hareket kattığı kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip ve ani basınç düşüklüğü durumlarına dayanıklı dışbükey safir cam görev yapıyor. İri boyutu kadar sade ama aynı zamanda bir ikon haline gelmiş tasarımıyla da dikkat çeken kasa, kilitli kurma kolu ve cam bölmeli vidalı arka kapağın da yardımıyla, 60 metreye kadar su geçirmiyor.

iwc-big-pilot-perpetual-calendar-green-dial-3.jpg

Yeni modele özgü detayların başında gelen kadran, saat dünyasında kısa zamanda bir klasik haline gelen, yeşil tonuyla dikkat çekiyor. Modern Big Pilot Perpetual Calendar model ailesinin tasarım dilini kullanan kadrana aplik indeksler ve rodyum kaplamalı kollar eşlik ediyor. 

iwc-big-pilot-perpetual-calendar-green-dial-4.jpg

IWC Big Pilot Perpetual Calendar Green Dial IW503608 gücünü, ünlü saat ustası Kurt Klaus’un imzasını taşıyan, in-house Caliber 52615 mekanizmadan alıyor. Pellaton kurma sistemiyle donatılan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve çift tulumba düzeneği sayesinde tam 168 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Bir mühendislik harikası mimarisi kadar verimli çalışma performansı ile de göz dolduran kalibre, safir cam bölmeli kapaktan zevkle izlenebiliyor.

iwc-big-pilot-perpetual-calendar-green-dial-5.jpg

Modele özgü bir diğer detay olan kayış, kadrana uygun tonda yeşil kauçuktan üretiliyor. 22mm boynuz açıklığına sahip kayış seçenekleri arasında kolay değiştirme sistemi uyumlu ilk ve henüz tek alternatif olan şık kayışı, paslanmaz çelikten üretilmiş, IWC imzalı katlanır toka tamamlıyor.

iwc-big-pilot-perpetual-calendar-green-dial-6.jpg

Standart (yani sınırlı üretim olmayan) koleksiyona eklenen IWC Big Pilot Perpetual Calendar Green Dial IW503608, 36.000 EUR etiket fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer İncelemeler