alexa IW590501 | IWC Racing | Big Pilot’s Watch | IWC | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

IWC Big Pilot’s Watch Constant Force Tourbillon Edition “IWC Racing” (Ref. IW590501)

IWC Schaffhausen Big Pilot’s Watch Constant Force Tourbillon Edition “IWC Racing” modelini, “motor sporlarının ileri teknoloji ile dolu dünyasından ilham alarak tasarlanan bir saatçilik şaheseri” olarak tanımlıyor. Modelin detaylarını incelemeye başladığınızda ise, söylemlerinde ne kadar haklı olduklarını fark ediyorsunuz.

iwc-big-pilot-s-watch-constant-force-1.jpg

Model, 46.2mm çapında ve 13.5mm yüksekliğinde tasarlanmış Big Pilot tarzı bir kasa ile geliyor. Kasanın üretiminde, bir Big Pilot modeli özelinde bir ilk olan, markaya patentli Ceratanium® kullanılıyor. Seramiğin zamanın yıpratıcı etkilerine karşı duran yapısıyla titanyumun ultra-hafif özelliğini bir arada sunan bu yüksek teknoloji ürünü alaşım, IWC mühendisliğinin geldiği noktayı da başarıyla temsil ediyor. Her iki yüzünde çift taraflı yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camların görev yaptığı kasaya, yine Ceratanium® malzemeden üretilmiş, kubbe formlu kurma kolu eşlik ediyor. Modelin “all black” renk paleti sayesinde olduğundan bir tık daha kompakt duran kasa, vidalı kurma kolunun da yardımıyla, 60 metre su basıncına dayanabiliyor.

iwc-big-pilot-s-watch-constant-force-5.jpg

iwc-big-pilot-s-watch-constant-force-2.jpg iwc-big-pilot-s-watch-constant-force-8.jpg

Modelin kadranı, mat siyah ağırlıklı tasarımıyla modelin geneline hakim “stealth” tabi edilen görüntüye uyumlu bir duruş sergiliyor. Kadranın dış kısmında, modelin hi-end görüntüsünü pekiştiren, panjur tarzı bir çerçeve yer alıyor. Kadranın saat 9 hizasında sabit güç aktarımlı Tourbillon eşapman yer alıyor. Saat 1 konumunda kuzey ve güney yarımküre indikatörü, saat 5 yönünde ise mekanizmanın kalan güç rezervini hem gün hem de saat olarak sunabilen, gösterge göze çarpıyor. Şık kadran, tamamı kontrast beyaz tasarlanan geniş üçgen saat 12 markörü, numerik indeksler, kalın kollar ve büyük saat/dakika skalası ile hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik sunuyor. Kadranda yer alan modele özgü bir diğer unsur olan altın tonlu indeksler, modelin motor sporları temasını güçlendiriyor.

iwc-big-pilot-s-watch-constant-force-3.jpg iwc-big-pilot-s-watch-constant-force-4.jpg

Bu özel modele, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan, Caliber 94800 hayat veriyor. 41 taşlı, elden kurmalı mekanizma, entegre sabit güç aktarımlı düzenek ile donatılmış Tourbillon özelliğinin yanı sıra, saat, dakika, saniye (Tourbillon üzerinde), güç rezerv indikatörü ve hem güne hem de kuzey yarımküre için ayrı gösterim yapan ay fazı göstergesine ev sahipliği yapıyor. Mekanizma, tam kurulumda 4 gün/96 saat güç rezerv süresi sunuyor.

iwc-big-pilot-s-watch-constant-force-6.jpg

Sadece 15 adet ile sınırlı sayıda üretilecen model, spor otomobillerin vazgeçilmezi Alcantara®’dan astarlanmış ve sarı dikişlerle süslenmiş kauçuk kayış ve tıpkı kasası gibi Ceratanium® malzemeden yapılmış katlanır toka ile geliyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 220,000.

iwc-big-pilot-s-watch-constant-force-7.jpg
Benzer İncelemeler